Mobil

Xiaomi kullanıcıları için can sıkan Android 13 iddiası

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’ye yakınlığıyla bilinen bir internet sitesinde paylaşılan “Andorid 13 güncellemesi alacak telefonlar” listesi, birçok Xiaomi kullanıcısının canını fena halde sıkacak.

Xiaomi kullanıcıları için can sıkan Android 13 iddiası

Xiaomi için artık fiyat performans markası demek çok doğru olmaz. Her ne kadar Çinli akıllı telefon üreticisi, piyasaya girdiği ilk yıllarda bu algının üzerine yapışması için var gücüyle uğraşmış olsa da, belli bir pazar payına ulaşmasının ardından yönünü üst seviye akıllı telefonlara ve tabi ki daha yüksek bütçeli alım yapan teknoloji meraklılarına çevirdi. Ancak Çinli şirket, her ne kadar donanım konusunda hedeflediği kitlenin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor olsa da, yazılım konusunda aynı performansı gösterebildiğini söylemek şimdilik çok mümkün değil.

Bugüne kadar çıkarttığı birçok üst düzey akıllı telefon modeliyle övgüleri üzerinde toplayan Xiaomi, bunun yanında özellikle sürüm güncellemelerinin genelde 2 yılla sınırlı kalması konusunda da eleştirilerin hedefi oluyor.

Xiaomi kullanıcıları için can sıkan Android 13 iddiası

İşte Xiaomi’ye yakınlığıyla bilinen bir internet sitesi tarafından duyurulan listeye dikkatlice baktığımız zaman, Çinli şirketin Android 13’de de benzer bir yol izleyeceğini anlıyoruz.

Eğer liste doğruysa ve Xiaomi’de önümüzdeki haftalarda bu modeller için Android 13 güncellemesini servis edecekse, kısaca şunu diyebiliriz ki Android 12 tabanlı Xiaomi modelleri hariç başka kimse bu güncellemeyi beklemesin. Çünkü açıklanan listedeki modellerin tamamı Android 12 sürümünü kullanıyor. Bir başka ifade ile eğer söylentiler doğruysa ve siz Android 11 ya da daha eski bir sürüme sahip Xiaomi / Redmi modeli sahibiyseniz, üzgünüz Android 13 tabanlı MIUI 13.1 güncellemesine hiçbir zaman kavuşamayacaksınız.

Yorumlar
oguz
anlamadım şimdi, redmi note 11 pro ya gelemez mi yani? daha çıkalı 1 yıl oldu..
Cevapla
Kemal
Xiaomi kendini bitirdi sen hala güncellemeden bahsediyorsun. Gelmeyecek maalesef
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.