Mobil

Xiaomi kullanıcılarına müjde! Büyük sorun tarih oluyor!

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, kullanıcılar tarafından fazlasıyla şikayet aldığı bir sorunu tarihe gömmek istiyor.

Xiaomi kullanıcılarına müjde! Büyük sorun tarih oluyor!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri haline gelen Xiaomi, telefonlarındaki sorunları gidermenin yollarını arıyor. Şirket uzun zamandır kullanıcılardan hep aynı konuda ciddi geri bildirimler alıyordu. Yakınlık sensöründeki sorunları gidermek isteyen Xiaomi yetkilileri ise kolları şimdiden sıvamaya başladı bile. Buna göre gelecek nesillerdeki modeller için oldukça önemli bir adım atıldı. İşte konu hakkındaki detaylar!

Xiaomi’den müjde! O sorun tarihe karışacak!

Xiaomi, yeni akıllı telefon modellerinde önemli bir sorun ile karşı karşıya kaldı. Kullanıcılar tarafından sürekli olarak şikayet konusu olan yakınlık sensörü sorununu sonunda ciddiye alan Çin merkezli teknoloji devi, somut bir adım attı. Buna göre şirket, sensörlerin geliştiricisi olan Elliptic Labs ile yollarını ayırdı.

Bunun yerine Xiaomi’nin yeni tercihi ise Minghao Sensing oldu. Yani bundan sonraki süreçte üretilecek olan modellerde yakınlık sensörünün üreticisi Minghao Sensing olacak. Ancak hali hazırda yer alan Xiaomi modelleri için yapılacak pek de bir şey yok gibi duruyor. Şirket tarafından atılan bu adım, ancak gelecek nesillerde piyasaya çıkacak olan telefonları etkileyecek gibi gözüküyor.

Çin merkezli üretici daha önceki modellerinde de pek çok defa farklı konularda şikayetler almıştı. Özellikle güncelleme anlamında sorunsuz bir deneyim sunamayan Xiaomi, hali hazırda en çok tercih edilen telefon şirketlerinden birisi.

Yorumlar
Qəmli oğlan
Məndə not 10 s var yutubdan filim yükləyib baxanda elə bilki bir az tünd görsətir ammaki qalan hər bir şeyi yaxşıdı
Cevapla
Cavid
Mendə 🇦🇿N t 8 var çox yaxsıdi amma N⁹ çok kötü
Cevapla
Resmi 9C kullanıcısı
Bende 9 c var çok iyi bir sorunum yok
Cevapla
Huso
Ben note 10s aldım Cook memnunum şuan bir sorun Yok
Cevapla
Genel kullanıcı
Şu başlık işine bu haber sitesine başlık yapanlardan almayın salak saçma işte o özellik geliyor. Yok işte filan markanın akıl almaz hatası gibi gibi haber sitesi başlığı yapmayın.
Cevapla
Muhammet Karakurt
Katılıyorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.