Xiaomi Mi 10 Pro Plus bataryasıyla şaşırttı

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli Mi 10 Pro Plus batarya kapasitesiyle şaşırttı. İşte Xiaomi Mi 10 Pro Plus bataryası ile ilgili detaylar.

Xiaomi Mi 10 Pro Plus bataryasıyla şaşırttı

Son dönemde ülkemizdeki en popüler modellerden biri olan Xiaomi model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Özellikle üst segmentte daha geniş bir kullanıcı kitlesine erişmek isteyen Çinli şirket, yatırımlarını da bu yönde gerçekleştiriyor.

Xiaomi’nin yeni üst segment cihazı Mi 10 Pro Plus önümüzdeki günlerde resmiyete kavuşmuş olacak. Zira Xiaomi Mi 10 Pro Plus geçtiğimiz gün Alman sertifikasyon sitesinde ortaya çıktı. Böylece cihazın bataryası da netlik kazanmış oldu.

Xiaomi Mi 10 Pro Plus bataryasıyla şaşırttı

Alman TUV Rheinland kurumunun gerçekleştirdiği testte oryaya çıkan Mi 10 Pro Plus’ın batarya detayları kesinleşmiş oldu.

Xiaomi Mi 10 Pro Plus bataryasıyla şaşırttı - Resim : 1

Yayınlanan rapora göre Mi 10 Pro Plus’da 2180 ve 2250 mAh olmak üzere çift parçalı batarya yer alacak. Cihazın toplam batarya kapasitesi ise 4430 mAh olacak. Genel beklendi Mi 10 Pro Plus’ın 5000 mAh veya üzeri bir batarya ile geleceği yönündeydi.

Bilindiği üzere Xiaomi artık orta segment modellerinde bile 5000 mAh ve üzeri bataryalar kullanıyor. Hal böyleyken üst segment bir cihaz için 5000 mAh altında bir batarya tercih edilmesi teknoloji tutkunlarını biraz şaşırttı.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Mi 10 Pro Plus modelinde Xiaomi’nin yeni 125W hızlı şarj teknolojisinin kullanılması da gündemde.