Xiaomi Mi 11 Pro tanıtım tarihi belli oldu!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Mi 11 ailesinden Mi 11 Pro'nun tanıtım tarihi belli oldu.

Xiaomi Mi 11 Pro tanıtım tarihi belli oldu!

Xiaomi geçtiğimiz günlerde Mi 11 serisini tanıttı. Ancak tanıtılan seride Pro modeli yer almadı. Bu konuda şirketin Mi 10'da uyguladığı yolu izleyeceği tahmin ediliyor. 

Firma Mi 10 tanıtıldıktan sonra Mi 10 Pro ve Ultra modellerini tanıtmıştı. Aynı stratejisi Mi 11 serisinde de izlemesi bekleniyor. Ancak şimdilik Mi 11 Ultra'nın gelip gelmeyeceği hakkında bir bilgi paylaşılmadı. 

Xiaomi Mi 11 Pro tanıtım tarihi belli oldu!

Güvenilir bir kaynağa göre Xiaomi Mi 11 Pro 12 Şubat 2021 tarihinde Çin Yeni Yılı'ndan sonra tanıtılacak. Modelin özelliklerinden bahsedecek olursak, Mi 11'in temel modeli Mi 10'a göre daha iyi bir ekran ve gelişmiş şarj performansı ile geldi. 108 MP kamera sensörünün yanı sıra cihazda Qualcomm'un son çıkan yonga seti Snapdragon 888 kullanıldı. Mi 11 Pro modelinde de birkaç değişikliğin dışında aynı özelliklere sahip olması bekleniyor.

Xiaomi Mi 11 Pro tanıtım tarihi belli oldu! - Resim : 1

Mi 11 Pro'da serinin diğer üyelerinde olduğu gibi Snapdragon 888 kullanılması bekleniyor. Pro'yu diğer modellerden ayıracak özelliklerin ise arka kamera ve batarya tarafında yaşanması bekleniyor. Pro modelinde 120 W veya 100 W hızlı şarj teknolojisinin kullanılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca cihazın daha büyük bir batarya kapasitesine sahip olacağı da düşünülüyor.

Mi 11 Pro'nun arka tarafında ise bir telefoto lens kullanılabilir. Bunlara ek olarak son zamanlarda yeni yeni gelişen ekran altı ön kamera teknolojisinin de bu modelde kullanılacağı söyleniyor.