Xiaomi Mi 11 parçalarına ayrıldı! Telefon ne kadar ısınıyor?

Yakın zaman önce resmi olarak tanıtılan Xiaomi Mi 11 parçalarına ayrılarak detaylıca incelendi.

Xiaomi Mi 11 parçalarına ayrıldı! Telefon ne kadar ısınıyor?

Snapdragon 888 yonga setine sahip olan ilk akıllı telefon, Xiaomi Mi 11 dün resmi olarak tanıtılarak Çin'de piyasaya sürüldü. 

Yepyeni Xiaomi amiral gemisi piyasaya sürülmesinin hemen ardından hızla yerel teknoloji yorumcularına ve söküm uzmanlarına ulaştı. "Aiao Technologhy" yeni modeli parçalarına ayırdı ve içinin nasıl göründüğünü gösterdi.

Xiaomi Mi 11 parçalarına ayrıldı! Telefon ne kadar ısınıyor?

Qualcomm'un yeni çıkardığı Snapdragon 888 ile üstün performans sunması hedeflenen Xiaomi Mi 11 geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtıldı. Uzun zamandır merakla beklenen akıllı telefon yerel söküm uzmanları tarafından zaman kaybetmeden içi açılıp incelendi. 

Videodaki söküm işlemleri tüm parçalarına ayırma işlemlerinde olduğu gibi, Mi 11'inde USB-C bağlantı noktasının yanında bulunan SIM yuvası çıkartılarak başladı. Ardından çizilme testlerine tabi tutulan modelin arka kapağı sökülerek kamera kurulumu ortaya çıkarıldı. Cihazda bulunan 108 MP'lik ana kamerada, Samsung'un OIS ile birlikte gelen ISOCELL HMX kullanılmış. 

Birkaç işlemin ardından anakartın detaylarını görmeye başlıyoruz. Anakartın önü ve arkası bol miktarda bakır folyo ile kaplandığı dikkat çekiyor. Ayrıca gelişmiş termal performans için bir kaç ısı emicide yer alıyor. Bakır uçları da çıkardıktan sonra depolama alanının hemen yanında yepyeni Snapdragon 888 yonga seti görülebiliyor.