Mobil

Xiaomi Mi 8 Pro sahipleri için müjdeli haber!

Xiaomi, MIUI 12.5 kapsamını genişletiyor. Çinli teknoloji devi şimdi de Xiaomi Mi 8 Pro için MIUI 12.5 güncellemesini alacağını açıkladı.

Xiaomi Mi 8 Pro sahipleri için müjdeli haber!

Xiaomi, şu sıralar MIUI 12.5 güncellemesi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak Mi 11 ve Mi 10 ailesine bu güncellemeyi sunacak olan firma, ilerleyen süreçte ise güncelleme kapsamını genişletecek. Bugün ise Xiaomi Mi 8 Pro için MIUI 12.5 güncellemesinin geleceği açıklandı.

2018 yılında tanıtılan ve 3. yılına girecek olan Xiaomi Mi 8 Pro'nun yeni güncellemeyi alacak olması, Xiaomi'nin güncelleme konusunda ne kadar titiz çalıştığını gösteriyor.

Güncelleme kapsamı konusunda Apple olma yolunda ilerleyen Çinli firma, bu güncellemeyi 2021 yılı içerisinde açıkladığı tüm modellere sunacak gibi görünüyor.

Xiaomi Mi 8 Pro sahipleri için müjdeli haber! - Resim : 1

MIUI 12'de yaşanan sorunları bu sürüm ile çözen firma, yenilik eklemekten de geri kalmıyor. Sisteme bir dizi yenilik ekleyen Xiaomi, eski telefonlarına resmen hayat suyu verecek. Çinli firmanın şimdilik Xiaomi Mi 8 Pro'ya güncellemeyi ne zaman sunacağı bilinmiyor. Ayrıca bu güncellemenin Android 11 tabanlı olup olmayacağı da belirsizliğini koruyor.

Orta segmente kadar güncelleme kapsamını genişleten Xiaomi, muhtemelen 3 yıllık cihazlarına son güncellemesini sunacak. MIUI 13 güncellemesi için muhtemelen sadece üst ve amiral gemisi segmenti tercih edilecek.

Peki, siz Xiaomi ve Redmi'nin güncelleme performansından memnun musunuz? Sizce yazılım tarafında Xiaomi, Apple olma yolunda başarılı mı?

Yorumlar
Ayhan Demir
Xaiomi redmi Note 8 pro dan memnun değilim yedekleme yaparken hepsini yedeklemiyor. artı uzun mesaj göndermiyor. Artı ekran yansıtıcı yaparken donuyor
Cevapla
Umut
Bende note 8 pro kullanıyorum gayet memnunum pubg vs. Bir sürü oyun oynuyorum gayet iyi.5 kere ekran yansıttım ve sadece görüntü gecikmesi dışında hiçbir şey ile karşılaşmadım.bende mesaj gönderiyor senin şebekende sıkıntı olabilir.yedekleme yapmadığım için yorum yapamam :)
Selim sırrı
Zaten Xiaomi 1 numara
Cevapla
Sübhan
En iyi telefonunun ön kamerası 1080 30 fps video çekiyor.Diger telefonlarin on kamerası ise 4k 60 fps çekiyor.Bu yüzden bir numara diyemezsin.
Bilal
Güncellemede Xiaomi gerçekten iyi iş çıkarıyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.