Mobil

Xiaomi Mi 9 MIUI 12.5 güncellemesi almaya başladı!

Xiaomi'nin oldukça ilgi gören MIUI 12.5 güncellemesi yavaş yavaş tüm telefonlara dağıtılıyor. Şimdi de Xiaomi Mi 9 güncellemeyi almaya başladı.

Xiaomi Mi 9 MIUI 12.5 güncellemesi almaya başladı!

Xiaomi, MIUI 12.5 güncellemesini dağıtmaya devam ediyor. Güncellemeyi almaya başlayan son telefon ise Türkiye'de de resmi olarak satılan Xiaomi Mi 9 Avrupa versiyonu oldu. Aslında Mi 9 kullanıcıları Kurban Bayramında telefonları açısından da çifte bayram yaşıyorlar çünkü çok beklenen MIUI 12.5 ile beraber bir diğer beklenen güncelleme olan Android 11 güncellemesi de geliyor.

Android 11 güncellemesini de içerdiği için güncelleme boyutu bir hayli yüksek. Tam 2.4 GB, bu yüzden eğer bol internet paketiniz yoksa güncellemeyi bir Wifi ağı üzerinden yapmanız daha iyi olacaktır.

Xiaomi Mi 9 MIUI 12.5 güncellemesi

Güncellemenin kod adı MIUI V12.5.1.0.RFAEUXM olarak geçiyor. Yukarıdaki ekran resminden de anlaşılacağı gibi güncelleme stabil güncelleme yani beta değil. Yine de eğer Avrupa versiyonu bir Xiaomi Mi 9 sahibiyseniz güncelleme hemen bugün gelmeyebilir. Genellikle Android modeller güncellemeyi aynı anda almazlar, güncelleme diğer modellerde olduğu gibi Mi 9'da da birkaç haftaya yayılabilir.

Güncelleme notları ise genellikle diğer MIUI 12.5 güncellemeleri ile aynı. Artık 20 kat daha hızlı ekran görüntüsü işleme teknolojisi sayesinde MIUI telefonlar çok daha akıcı duruma geliyor. Tabi ki Xiaomi Mi 9 gibi amiral gemisi bir cihazda pek bir fark görüleceğini düşünmüyoruz. Çünkü zaten halihazırda Mi 9 oldukça akıcı bir telefon.

Android telefonlar genellikle büyük güncellemelere pek ayak uyduramaz ve garip sorunlar oluşmaya başlar. Bunların üstesinden gelmenin tek yolu telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bu yüzden hem Android 11, hem de MIUI 12.5'un geldiği bu devasa güncellemeyi yaptıktan sonra telefonu formatlarsanız, yani fabrika ayarlarına sıfırlarsanız hem güncellemenin getirdiği nimetlerden sonuna kadar yararlanabilir, hem de sorunsuz bir deneyim yaşarsınız. Tabi ki telefondaki her şey silineceği için galeri ve rehber başta olmak üzere tüm önemli bilgi ve belgelerin yedeğini almanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Her ne kadar iki yıllık olsa da Xiaomi Mi 9 halen etkileyici ve oldukça çekici bir amiral gemisi. Günümüzün kürek gibi telefonlarına nispeten daha zarif olan Mi 9, muhteşem ekranı, kaliteli kameraları ve kablosuz hızlı şarj sistemi gibi özellikleri ile Türkiye'de 5000 TL civarına bulunabiliyor.

Yorumlar
Ereglilü🧿🤲
İXAOMİ BUTUN TELEFONLARINA GÜNCELLEME YAPSIN 🤔😄😄❤️
Cevapla
Recep
Bahsettiğiniz güncellemeyi ben alalı çok oldu tabi kullandığım model ise Mi 9 SE
Cevapla
Bloodin
Mi 9 SE'ye çok daha önce geldi zaten, Avrupa sürümü Mi 9'a gelmemişti daha
Mmet
Mıuı 12.5 söylentileri başlayalı Apple tam 7 güncelleme vermiş
Cevapla
Ufuk Kahraman
Apple 50 tane modeli olmadığı için olabilirmi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.