Mobil

Xiaomi Mi Band 5 yok satıyor! Böyle giderse Türkiye'ye zor gelir!

Xiaomi'nin yeni akıllı bilekliği adeta yok satıyor. Xiaomi Mi Band 5 stokları göz açıp kapayıncaya kadar tükeniyor. İşte detaylar.


Xiaomi merakla beklenen yeni nesil akıllı bilekliğini kısa süre önce tanıtmıştı. Mi Band 5 ilk olarak Çin'de satışa çıktı.

Xiaomi akıllı bilekliğini pek çok kanalda eş zamanlı olarak satışa çıkardı. Buna rağmen Xiaomi Mi Band 5 stokları sadece saniyeler içerisinde tükendi. Elbette bunda Mi Band 5'in 26 dolar gibi hayli uygun bir etikete sahip olmasının önemi de çok fazla.

Xiaomi Mi Band 5 Türkiye'ye gecikmeli gelebilir!

Ülkemizdeki kullanıcılar da Xiaomi Mi Band 5'i büyük bir sabırsızlıkla bekliyor. Lakin görünen o ki Mi Band 5'in ülkemize gelişi biraz gecikmeli olabilir. Çünkü Xiaomi Mi Band 5 Çin'de adeta yok satıyor.

Yüklü miktarda satışa sunulan ilk stok saniyeler içerisinde tükendi. Bir sonraki gönderimin ise en erken 30 Haziran'da yapılabileceği ifade ediliyor. Bu durumda Mi Band 5'in Türkiye pazarında satışa sunulması en erken Ağustos ya da Eylül ayında olacaktır. Çünkü Xiaomi daha Çin pazarındaki ihtiyacı bile karşılayabilmiş değil.

Kaldı ki Mi Band 5'in Çin'den sonra hangi pazarlarda satışa çıkacağı da henüz netleşmiş değil. Muhtemelen Türkiye'ye gelmeden önce Hindistan, İspanya, Fransa gibi ülkelere öncelik verilecektir.

Böyle bir durumda Mi Band 5'in ülkemize gelmesi 2020'nin son çeyreğini bulabilir. Elbette 3. parti ithalatçılar farklı yollardan bu bileklikleri ülkeye sokarak, farklı garanti koşulları altında daha pahalı da ya satabilirler.

Yorumlar
isimsiz
5. versiyonunun 4'e göre daha büyük ekrana sahip olacağı ve ekstra birkaç özelliği daha olacağını okumuştum önceden hatta 4'e göre çok daha iyiymiş demiştim. Ben olsam 5 beklerdim yani.
Cevapla
Beşiktaş
Avrupa'da yok satması normal önemli olan ülkemizdeki satışı Avrupa'da ki fiyatı türk lirası ile 162 TL bu şekilde adamlar fazlasıyla kazanıyor ama nedense benim ülkemde fiyat 2 yada 2.5 katı oluyor almam almayın da ...
Cevapla
Cevapcı
Vergi!!!
Hegemonia
26 dolara Çin'de satiliyorsa fabrikada 1 adedinin giydirilmiş herşeyi maliyeti nedir?
Cevapla
Aek
Osman tam şaşırtıyordun son anda gene kendine gelmişsin yok pahalı gelecek yok başkaları getirecek hele gelsin kullan sonra yorumunu yap
Cevapla
Ahmet
Hikaye o, satışı olan bir ürünü uretmemek için nedenleri yok üretimi arttırırlar geldikten 1-2 sonra yüzüne bakan olmaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.