Mobil

Xiaomi MIUI 12.5 için sevindirici haberler verdi

Xiaomi geçtiğimiz günlerde tanıttığı MIUI 12.5 ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Xiaomi MIUI 12.5 için sevindirici haberler verdi

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Xiaomi geçtiğimiz günlerde MIUI'ın yeni sürümünü tanıtmıştı. Xiaomi imzası taşıyan MIUI 12.5 genel olarak stabil bir arayüz olarak tanıtılsa da güncellemeyi alacak olan cihazların hayli sınırlı olması tepki çekmişti.

Xiaomi MIUI 12.5 için sevindirici haberler verdi

Xiaomi bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek için kolları sıvadı. Çin kaynaklı bir habere göre Xiaomi MIUI 12.5 ara yüzünü hali hazırda satışta olan pek çok modeli için yayınlayacak.

MIUI 12.5 sürümünün tanıtımı esnasında açıklanan modeller ise öncelikli olacak. Fakat 2021'in ilk yarısında güncel Xiaomi modellerinin pek çoğunun MIUI'ın yeni arayüzüne geçmesi bekleniyor.

Peki bu ne anlama geliyor? Hemen açıklayalım. Hali hazırda son 2 sene içerisinde çıkmış orta segment bir Xiaomi cihazına sahipseniz muhtemelen MIUI 12.5 güncellemesini alacaksınız. Buna Redmi ve POCO cihazları da dahil.

Fakat daha eski ya da giriş sevisesinde bir telefona sahipseniz yeni bir MIUI güncellemesi sizin için hayal olabilir.

Örneğin Redmi Note 7'den daha eski Redmi modellerine bu güncellemenin sunulması beklenmiyor. Aynı durum giriş seviyesinde yer alan Redmi modelleri için de geçerli.

POCO sahipleri ise bu açıdan biraz daha şanslı. Hali hazırda son 2 yılda çıkmış olan tüm POCO modellerine güncellemenin eksiksiz olarak sunulması bekleniyor. 

Muhtemelen Xiaomi güncel listeyi önümüzdeki günlerde yayınlayacaktır. Bakalım listeye kaç cihaz daha eklenecek.

Yorumlar
Muzaffer Ünal
Xioami reis diyecek siniz not 9 global iyi iyi reis
Cevapla
Fatih Özcan
Xaima telefonlar hiç bir boka yaramaz arkadaşlar
Cevapla
Annen
Aynen knk
Xeyal
Mi 9 Lite kullanıyorum. Bu modele de gelecekmi yenileme...? 🤔
Cevapla
Eren efe
Redmi Note 8Pro ya gelecekmi
Cevapla
Hikmet
Gelir Ama note 8'ede gelir inşallah
Özcan gülçiçek
Xaonmi not 9pro yada gelecek eminim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.