Xiaomi MIUI 13 birçok değişiklik getiriyor!

Xiaomi MIUI 13 birçok değişiklik getirecek. Buna ek olarak kapalı beta yıl sonunda başlayacak.

Xiaomi MIUI 13 birçok değişiklik getiriyor!

Güvenilir bir sızıntı kaynağı, Xiaomi'nin MIUI 13'ünün birkaç UI güncellemesi sayesinde "çok değiştiğini" ve ilk kapalı betasının yıl sonunda yayınlanacağını ortaya çıkardı.

MIUI 12, geçen yıl Nisan ayında piyasaya sürüldü ve MIUI 11 üzerinde birkaç değişiklik getirdi. Neredeyse hatasız bir güncelleme sunulmuştu diyebiliriz.

Xiaomi MIUI 13 beraberinde birçok değişiklik getiriyor!

Xiaomi MIUI 13 birçok değişiklik getiriyor! - Resim : 1

MIUI'nin MIUI 11'den bu yana sistem genelinde pek fazla değişiklik yapmadığı hala yadsınamaz. Bu nedenle MIUI 13'ün sonunda uzun zamandır beklenen bir görsel revizyonla gelmesi bekleniyor. Bunun dışında sızıntı yapan kişi, MIUI 13'ün hala "alt katmanları" olarak hem Android 11 hem de Android 12'ye sahip olduğunu ortaya koydu. Bu muhtemelen sistemin Android 12'ye tam olarak uyarlanmadığı ve devam eden bir çalışma olduğu anlamına geliyor.

Son olarak, MIUI 13 kapalı betasının ilk örneklerinin, kaynağa göre yıl sonunda ortaya çıkması bekleniyor. Bu durum Xiaomi CEO'su Lei Jun'un Ağustos ayında MIUI 13 için zaten bir yıl sonu çıkış tarihi belirlediği açıklamasını da doğruluyor. Bu bilgilere dayanarak, MIUI'nın gelecek yıl yalnızca küresel cihazlara sunulacağını varsaymak yanlış olmaz.

MIUI'nin bir sonraki yinelemesi hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak  en azından yeni simgeler ve widget'lar getirmesi bekleniyor. Henüz One UI 4.0 ve ColorOS 12'de görüldüğü gibi herhangi bir Material You tabanlı temaya dair bir işaret yok. MIUI 13'ün, yazılımının vanilya MIUI'den öne çıkmasına yardımcı olmak için Redmi cihazlarına benzersiz değişiklikler getirdiği söyleniyor.