Xiaomi Mix Fold 2 söylentileri artmaya başladı! İşte muhtemel tanıtım tarihi

Katlanabilir akıllı telefonlara olan talep günden güne artmaya devam ederken, Xiaomi’de bu pastadan payını alabilmek için kolları sıvadı.

Xiaomi Mix Fold 2 söylentileri artmaya başladı! İşte muhtemel tanıtım tarihi

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz sene Mix Fold modelini tanıtarak katlanabilir akıllı telefon dünyasına merhaba demişti. Her ne kadar bu telefon satış adeti konusunda sektörün en büyük ismi olan Samsung’a yaklaşamasa da, zaten Xiaomi’nin ilk etapta böyle bir amacı da yoktu. Daha çok bir hazırlık safhası olarak düşünülen ilk modelin ardından, bu yıl yeni bir Mix Fold ürünü daha görebiliriz.

Xiaomi, şu an için yeni bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıp çalışmadığına dair kesin bir açıklama yapmadı. Ancak sektördeki birinci kural olan “yalanlanmıyorsa doğrudur” ilkesinden yola çıkarak, şirketin Mix Fold 2 üzerinde çalıştığını düşünebiliriz.

Xiaomi Mix Fold 2 söylentileri artmaya başladı! İşte muhtemel tanıtım tarihi

Üstelik bugüne kadar yeni katlanabilir akıllı telefona ait birçok sızıntının olduğu da düşünüldüğünde, yeni telefonun varlığından şüphe duymamız için ortada herhangi bir sebep kalmıyor. Hatta artık elimizde bir tarihimiz bile var!

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir sızıntı, Xiaomi’nin yeni işletim sistemi sürümü olan Android 13 tabanlı MIUI 14’ü, 16 Ağustos’ta tanıtacağını söylüyordu. Bugün internette paylaşılan bazı görsellerde ise, Xiaomi Mix Fold 2’nin Ağustos ayı içerisinde tanıtılacağı iddia edilince, duyumcular için taşlar yerine oturmuş oldu. Teknoloji dünyasındaki genel görüşe göre Çinli şirket, yeni katlanabilir akıllı telefon modelini 16 Ağustos’ta MIUI 14 ile birlikte tanıtacak. Tabi bu bilginin hala teyide muhtaç olduğunu, kesin tarihin ancak Xiaomi tarafından yapılacak bir açıklamayla netleşeceğini de hatırlatalım.