Xiaomi noktayı koydu! 50 dolara akıllı telefon yok artık!

Xiaomi geliri düşük olan bölgelerde daha geniş kitlelere ulaşmak için 50 dolara satacağı bir telefon tasarladı. İşte detaylar.

Xiaomi noktayı koydu! 50 dolara akıllı telefon yok artık!

Akıllı telefon pazarındaki yükselen isimlerden biri olan Xiaomi, milyonlarca müşteriye ulaşmak için kolları sıvadı. Çinli üretici özellikle Hindistan gibi gelir düzeyinin düşük olduğu bölgelerdeki müşteri kitlesini arttırmak için harekete geçti.

Hindistan kaynaklı bazı haberlere göre Xiaomi bölgedeki rekabeti göz önüne alarak telefon fiyatlarını iyice düşürdü. Sızdırılan son haberlere göre Çinli şirket Hindistan'da 50 dolardan telefon satacak. 

Elbette geliştirilecek olan telefondan öyle büyük şeyler beklemek çok doğru olmayacaktır. Sonuçta 50 dolarlık bir telefondan bahsediyoruz. Genelde yeni satışa sunulan bir telefonun fiyatı en az 100 dolar civarında oluyordu. Dolayısıyla Xiaomi'nin 50 dolara satacağı telefondan öyle muazzam bir performans beklememek gerekiyor.

Xiaomi noktayı koydu! 50 dolara akıllı telefon yok artık!

Şimdi gelelim telefonda yer alan bazı özelliklere. Çinli üreticinin 50 dolarlık telefonunda MediaTek tarafından üretilen bir yonga seti kullanacağı söyleniyor. Elbette bu yeni bir yonga seti olmayacaktır.

Kamera tarafında ise 12MP + 2MP'lik bir kurulum yer alacağı belirtiliyor. Ön yüzde ise 8MP'lik selfie kamerası yer alacak.

2GB RAM'in bulunduğu telefonda 16GB'lık dahili depolama alanının bulunduğu da sızdırılan bilgiler arasında. Damla çentik tasarımıyla gelecek olan telefonda düşük ekranlı bir IPS ekran kullanılacak. MicroUSB noktasından şarj olan telefonun varlığı ise henüz doğrulanmış değil. Yine de beklemedeyiz.