Mobil

Xiaomi önümüzdeki ay 192MP kameraya sahip yeni bir model çıkarabilir

Akıllı telefon pazarındaki rekabet artık zirveye ulaşmış durumda. Eğer söylentiler doğruysa Xiaomi önümüzdeki ay 192MP ana kameraya sahip bir model çıkartacak.

Xiaomi önümüzdeki ay 192MP kameraya sahip yeni bir model çıkarabilir

Akıllı telefon pazarındaki rekabet dinmek bilmiyor. Şu aralar genel rekabet çizgisinin kamera tarafına kaydığını söylemek de pek yanlış olmayacaktır.

Hatırlanacağı üzere 108 MP kameraya sahip ilk telefon Xiaomi tarafından satışa sunulmuştu. Xiaomi bu telefonunda Samsung imzası taşıyan sensorlerden yararlanmıştı. Şimdi ortaya bomba bir iddia daha atıldı.

Xiaomi önümüzdeki ay 192MP kameraya sahip yeni bir model çıkarabilir

Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan @Digital Chat Station önümüzdeki ay 192MP ana kameraya sahip yeni bir modelin duyurulacağını açıkladı. Bu modelin detayları hakkında ise bilgi verilmedi.

Genel anlamda 192MP ana kamera üretebilecek 3 isim bulunuyor. Samsung, Sony ve OmniVision. Fakat Sony ve OmniVision henüz 100MP üzerine çıkabilmiş değiller. Dolayısıyla burada tüm oklar Samsung ve Xiaomi ikilisini işaret ediyor.

Xiaomi nedense yüksek çözünürlük olayına biraz takıntılı. Zira bunu 108MP olayında da gördük. İşi yarışa dönüştürüp bir şekilde galip gelmeyi başardılar.

Genel beklendi bahse konu modelin de Xiaomi imzası taşıyacağı yönünde. Elbette Oppo ve Vivo’yu da arka plana atmamak gerekiyor.

Şu anda bu gizemli telefon ile ilgili bildiğimiz 2 unsur var. Birincisi ana kamerasının 192MP olacağı. İkincisi ise Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 765 yonga setinden güç alacağı. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Murat Muratpaşa
Yeter be
Cevapla
xiaomi
balon haber. Snapdragon 765 192mp kamerayi desteklemez. böyle bi gücü yok. bekleyip göreceğiz
Cevapla
Alper
İşin suyu çıktı ama
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.