Xiaomi Pad 6S Pro, yüksek performans vaat ediyor

Xiaomi Pad 6S Pro, 50MP çift kamera, 10.000mAh batarya ve HyperOS ile donatılarak güçlü bir tablet deneyimi sunmayı hedefliyor.

Xiaomi Pad 6S Pro, yüksek performans vaat ediyor

Xiaomi'nin yeni tablet modeli Xiaomi Pad 6S Pro, Çin'de bu Perşembe günü resmi olarak tanıtılacak. Aynı etkinlikte, merakla beklenen Xiaomi 14 Ultra amiral gemisi telefonunun da lansmanı yapılacak. Şu ana kadar Xiaomi, Pad 6S Pro'nun bazı önemli özelliklerini açığa çıkaran birkaç afiş yayınladı. Ancak bu afişlerden hiçbiri tabletin arka tasarımını göstermedi. Aşağıda yer alan görsel ise tabletin arka kamera modülünün ilk görünümünü sunuyor.

Xiaomi Pad 6S Pro, inceltilmiş çerçeveleri ile dikkat çekiyor ve bu da cihazın etkileyici bir izleme deneyimi sunacağını işaret ediyor. Arka tarafta yer alan kare kamera modülü, Xiaomi 14'te bulunan kamera adasını anımsatıyor. Kamera modülüne daha yakından bakıldığında, 50 megapiksel ana kamera, bir yardımcı lens ve bir LED flaş içerdiği görülüyor. Cihazın sağ tarafında ses düğmeleri bulunurken, üst kenarında güç düğmesi yer alıyor ve bu düğme aynı zamanda bir parmak izi tarayıcısı işlevi görebilir.

Xiaomi Pad 6S Pro, yüksek performans vaat ediyor

Xiaomi belirtmese de, Xiaomi Pad 6S Pro'nun diğer Pad 6 modelleri gibi dört hoparlörlü bir sistem içereceği görülüyor. Aşağıdaki afiş, cihazın 10.000mAh kapasiteli bir batarya ile geleceğini doğruluyor. Ayrıca tabletin 120W hızlı şarjı destekleyeceği de Xiaomi tarafından onaylandı.

Xiaomi Pad 6S Pro, HyperOS tabanlı Android ile önceden yüklenmiş olarak gelecek olan Xiaomi'nin ilk tablet modeli olacak. Diğer raporlara göre, tablet 3K çözünürlüğünde, 144Hz yenileme hızında ve 900 nit'e kadar parlaklık sunan 12.4 inçlik bir LCD panele sahip olacak. Cihaz, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, 16 GB'a kadar RAM ve 1 TB'a kadar depolama alanı ile donatılacak. Cihazın hücresel bağlantı seçeneği olup olmadığına dair bir bilgi yok, ancak en son Wi-Fi 7 teknolojisini destekleyeceği teyit edildi.