Xiaomi popüler modeli için Android 10 güncellemesi yayınladı

Son dönemde yayınlayıp geri çektiği güncellemelerle kullanıcılardan tepki çeken Xiaomi, popüler bir modeli için Android 10 güncellemesini yayınladı. İşte detaylar.

Xiaomi popüler modeli için Android 10 güncellemesi yayınladı

Ülkemizde de hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Xiaomi geçtiğimiz günlerde Mi A3 modeli için Android 10 güncellemesini yayınlamıştı. Yayınlanan güncelleme kısa bir süre içerisinde geri çekilmiş ve kullanıcılar bu duruma anlam verememişti.

Sonrasında Xiaomi Türkiye konu ile ilgili bir açıklamada bulunmuş ve Mi A3 için Android 10 güncellemesinin Mart ayı içerisinde tekrardan kullanıma sunulacağı belirtilmişti.

Xiaomi popüler modeli için Android 10 güncellemesini yayınladı

Mi A3 sahipleri Android 10 güncellemesini beklerken Çinli üretici bir başka popüler modeli için Android 10 güncellemesini yayınladı.

Xiaomi popüler modeli için Android 10 güncellemesi yayınladı - Resim : 1

Xiaomi Mi CC9 modeli için geçtiğimiz gün 2.3GB büyüklüğünde yeni bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan bu güncelleme içerisinde MIUI 11 destekli Android 10 güncellemesi yer alıyor. Ayrıca paket içerisinde Şubat ayı güvenlik güncellemesi de bulunuyor.

Güncelleme şimdilik yalnızca Çin dahilinde yayınlanmış durumda. Fakat önümüzdeki günlerde tüm Mi CC9 modellerinin bu güncellemeyi alması bekleniyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Xiaomi Mi CC9 modelini global pazarda Mi 9 Lite ismiyle satışa sunmuştu. Bir başka ifadeyle Xiaomi Mi 9 Lite kullanıcıları önümüzdeki günlerde MIUI 11 destekli Android 10 güncellemesini alacaklar. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu güncelleme Şubat ayı güvenlik paketini de içerecek.