Xiaomi Redmi K30 Pro stokları saniyeler içerisinde tükendi!

Xiaomi’nin geçtiğimiz günlerde resmiyet kazanan modeli Redmi K30 Pro satışa çıktı. Xiaomi Redmi K30 Pro stokları sadece birkaç saniyede tükendi. İşte detaylar.

Xiaomi Redmi K30 Pro stokları saniyeler içerisinde tükendi!

Ülkemizde de hayli popüler markalardan biri olan Xiaomi 24 Mart’ta düzenlediği online etkinlikte Redmi K30 Pro ve K30 Pro Zoom modellerini tanıtmıştı. Tanıtılan bu modeller geçtiğimiz gün itibariyle Çin’de satışa sunuldu.

Xiaomi Redmi K30 Pro stokları saniyeler içerisinde tükendi!

Xiaomi’nin diğer üst segment modellerinde olduğu gibi K30 Pro ve K30 Pro Zoom da satışa sunulduktan saniyeler sonra tükendi.

Xiaomi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ilk etapta 25.000 K30 Pro ve Pro Zoom modelinin satışa sunulduğu belirtildi. Satışa sunulan ilk stoğun sadece birkaç saniye içerisinde tükendiği açıklandı.

Xiaomi Redmi K30 Pro stokları saniyeler içerisinde tükendi! - Resim : 1

Böylece Xiaomi sadece birkaç saniye içerisinde yaklaşık olarak 14 milyon doları kasasına koymuş oldu.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Redmi K30 Pro ve Pro Zoom’un Avrupa’da ne zaman satışa sunulacağı henüz netlik kazanmış değil. Fakat geçtiğimiz gün sızdırılan bir raporda Xiaomi’nin Redmi K30 Pro’yu bazı ülkelerde Pocophone markası altında satışa sunacağı iddia edilmişti. Henüz bu iddia kesinlik kazanmış değil. Lakin Xiaomi’nin daha önce de bu tarz isim oyunları yaptığına tanıklık etmiştik. Örneğin Hindistan’da Redmi Note 9 Pro ismiyle tanıtılan model Avrupa’da Redmi Note 9s ismiyle duyurulmuştu.