Xiaomi Redmi Note 11 serisi kapış kapış gitti! Bu fiyata Türkiye'de de yok satar

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Xiaomi Redmi Note 11 serisi, bir saatte satış rekoru kırdı.

Xiaomi Redmi Note 11 serisi kapış kapış gitti! Bu fiyata Türkiye'de de yok satar

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Redmi Note 11 serisini resmen tanıttı. 28 Ekim günü düzenlenen etkinlikte telefonların bütün donanımsal özellikleri ortaya çıkarken, modellere olan ilgi de rakipleri kıskandıracak cinsten oldu. Açıklanan resmi rakamlara göre satışa sunulan Redmi Note 11, Resmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11 Pro Plus ön siparişler de dahil olmak üzere toplamda 500 binden fazla sattı.

Xiaomi Redmi Note 11 serisi kapış kapış gitti!

Xiaomi Redmi Note 11 gücün MediaTek yapımı Dimensity 810 yonga setinden alıyor. Pro ve Pro Plus olarak isimlendirilen modellerde ise MediaTek Dimensity 920 kullanılıyor. Telefonlar arasındaki en dikkat çekici fark ise kamera tarafında karşımıza çıkıyor. Düz modelde 50MP ana kamera yer alırken, Pro ve Pro Plus’ta 108MP’lik ana kamera bulunuyor. Ön kamera noktasında ise herhangi bir değişiklik gözükmüyor.

Bu üç telefon arasında ekran konusunda da çeşitli farklılıklar söz konusu. Redmi Note 11 tarafında 6.6 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde olan bir AMOLED panel kullanılıyor. Bu ekran 90 Hz tazeleme oranı sunuyor. Redmi Note 11 Pro ve Pro Plus modellerinde ise bunun yerini 120 Hz yenileme oranı sunan 6.67 inçlik panel alıyor.

Redmi orta segmentin en güçlü oyuncularından biri olmayı sürdürüyor. Hatta Xiaomi’nin bu pozisyonunu yeni telefonları ile beraber daha da güçlendireceğini söyleyebiliriz.