Mobil

Xiaomi Redmi Note 8 kullanıcıları MIUI 12 haberi ile sarsıldı!

Ülkemizde de sağlam bir kullanıcı kitlesine sahip olan Xiaomi Redmi Note 8, yapılan MIUI 12 açıklaması ile sahiplerini bir hayli üzdü!


Ülkemizde en çok kullanılan modellerin başında hiç şüphesiz ki Xiaomi Redmi Note 8 geliyor. Telefon ciddi manada gerçek bir fiyat/performans modeli ve sahipleri de cihazı severek kullanıyor. Ancak son günlerde gelen haberler kullanıcıların moralini bir hayli bozacağa benziyor. 

Hatırlanacağı üzere söz konusu model daha önceden bu sürümün betasını kullanmaya başlamıştı. Ancak Çin menşeli akıllı telefon üreticisi tarafından yapılan açıklama, Redmi Note 8 kullanıcılarını fazlasıyla üzdü. Şirket MIUI 12 betasında ciddi hataların olduğunu ileri sürerek bundan dolayı sürümün kullanıcılara ulaştırılması noktasında geri adım attı.

Xiaomi Redmi Note 8 kullanıcıları MIUI 12 haberi ile sarsıldı!

Xiaomi tarafından yapılan açıklamaya göre MIUI 12 Beta sürümünde ciddi hataların olduğu belirlendi. Bu büyük hatalar neticesinde şirket radikal bir karar almak zorunda kaldı ve sürümün Redmi Note 8 kullanıcılarına ulaştırılmasını engelledi.

Bu bağlamda artık telefonun sahipleri isteseler de MIUI 12 Beta sürümüne erişemeyecekler. Kullanıcıların yeni arayüze dair en somut eleştirisi ise bildirim panelindeki eksiklikler olarak görülüyor. Bu eleştiriler şirkete giden şikayetlerde de kendisini net bir şekilde belli ediyor.

Kullanıcıların beta sürümüne bir daha en zaman ulaşabileceği noktasında henüz net bir tarih belirtilmese de Temmuz ayı işaret ediliyor. Buna göre Xiaomi, Çin’de düzenlenecek olan Ejderha Teknesi Festivali sırasında takipçilerine sürpriz yapmayı hedefliyor. Ayrıca Xiaomi Redmi Note 8 kullanıcılarının çok yakın bir zaman dilimi içerisinde Android 10 güncellemesini de alacağı dillendiriliyor. 

Yorumlar
Mehmet
Ya inanmayın arkadaşlar bizi güzel kazikladilar Samsung a10 bile gunceleme aldı yani artık Xiaomi gözümde hiçbir değeri....
Cevapla
Tüy
Ayn knk
Arda
Ya şu yalancıları dinlemeyin yalan atıyorlar hem doğru okuyun
Cevapla
Adem Kaplan
Bise olmaz takmayın kafaya....
Cevapla
Sanane lan ismimden
Belliki olayı yanlis anlayanlar var Redmi Note 8 Miui 12 alcak sadece beta surumunu alamiyor beta bitince bircok telefon gibi miui 12 ona da gelicek
Cevapla
Unal
Hangi telefonların hepsi Çin de üretiliyor Sanki diğer telefonlar uzayda üretiliyor ha iphone ha gm hepsi Çin mensei li
Cevapla
Aptal çocuk
Ya safmisin firması hangi ülkeye ait onu demek istiyor mesela Ülker firması kimin Türkiye aphone kimin Türkiye . Demek istenen bu yani firmasinin hangi menşei taşıdığı mesele nerede üretildiği değil yani mesele kamilller
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.