Bilgisayar oyuncularına müjde: The Last of Us Part 1’in çıkış tarihi açıklandı

Oyun dünyasının önemli yapımlarından biri olan ve dizisinin çekilmesiyle birlikte popülaritesinin de katlanacağı düşünülen The Last of Us Part 1’in çıkış tarihi açıklandı.

Bilgisayar oyuncularına müjde: The Last of Us Part 1’in çıkış tarihi açıklandı

Oyun dünyası için kritik açıklamalardan biri daha geldi ve bilgisayar oyuncularının merakla bekledikleri o tarih açıklandı. İlk maceraları bir eskiye dayanan ancak Sony’nin en yeni oyun konsolu olan PlayStation 5 için 2 Eylül 2022 tarihinde satışa sunulan The Last of Us Part 1’in 3 Mart 2023 tarihinden itibaren bilgisayar kullanıcılarının da beğenisine sunulacağı duyuruldu.

Oyun hem Steam hem de Epic Games üzerinden satışa sunulacakken, ön sipariş fiyatının 599,00-TL olarak belirlendiğini de söyleyelim. Hem Türkçe dublaj hem de Türkçe alt yazı seçeneklerine sahip olan bu oyunun ayrıca dizisinin çekildiğini de hatırlatalım. Hatta dizinin çıkış tarihinin 15 Ocak 2023 olduğu düşünüldüğünde, bilgisayar versiyonu için açıklanan bu tarihin son derece stratejik bir güne denk geldiğini söyleyebiliriz.

Bilgisayar oyuncularına müjde: The Last of Us Part 1’in çıkış tarihi açıklandı

Öyle ki yapımcılar, oyunun çıkış tarihini 3 Mart olarak belirleyerek bu içerikten önce kullanıcıların beğenisine sunulacak olan dizi sayesinde güzel bir alt yapı kurmayı amaçlıyor olabilir. Dizinin popülaritesinden faydalanmak amacıyla aradaki sürenin kısa tutulması, The Last of Us Part 1’in PC formatında başarıya ulaşma şansını arttıracaktır.

Oyunun PC sürümünde grafikten kontrollere, efektlerden dövüş sistemine kadar birçok ufak detayın geliştirildiğini belirtelim. Ancak henüz bu oyunun sistem gereksinimleri hakkında herhangi bir açıklama yapılmış değil. Bununla birlikte çıkış tarihine oldukça bir süre kaldığı için, önümüzdeki günlerde bu sorunun da yanıt bulacağını söyleyebiliriz.