Xiaomi SU7’nin bu yönü herkesin çok canını sıkacak

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi SU7 modelinin uluslararası pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağına dair belirsizlikler sürüyor.

Xiaomi SU7’nin bu yönü herkesin çok canını sıkacak

Xiaomi, yeni elektrikli otomobili SU7'yi tanıttı ve bu araç hakkında merak edilen birçok soruyu cevapladı. Araç sadece Çin pazarı için sunulacak ve şirketin bu aracı global pazara sunma planı yok. Ancak Çin'deki Xiaomi mağazaları, olası satın alma teşvikleri hakkında bilgi sağlayabilir. SU7 için sunulan şarj seçenekleri arasında, 7kW ve 11kW güç sağlayan ev şarj istasyonları bulunuyor. Daha güçlü 11kW'lık seçeneğin SU7 Max modeli için önerildiği belirtiliyor. Ev şarj paketi, 30 metreye kadar kablo ile temel kurulum hizmetlerini kapsıyor, ancak bu hizmet sadece Çin ana karasında geçerli.

Araçla ilgili bağlantı seçenekleri de kullanıcıların ilgisini çekti. Android telefonlar, CarLink aracılığıyla araca bağlanabiliyor ve bu sayede navigasyon, müzik, telefon görüşmeleri gibi özellikler aracın merkezi kontrol ekranında kullanılabiliyor. Android cihazlar, DLNA kullanarak kablosuz olarak ses ve video akışı da yapabiliyor.

Xiaomi SU7’nin bu yönü herkesin çok canını sıkacak

iPad kullanıcıları için ise ön koltuğun arkasına monte edilebilen özel bir braket ve "Xiaomi Auto Expansion Screen" uygulaması sunuluyor. Bu uygulama sayesinde, iPad üzerinden otomobilin koltuk ısıtması, multimedya ayarları ve eğlence seçenekleri gibi özellikleri kontrol etmek mümkün.

SU7'nin 0'dan 100 km/s hıza çıkış süresiyle ilgili olarak, endüstri standardının başlangıç zamanını hesaba katmadığını, ancak bazı medya raporlarının bu süreyi dahil edebileceğini belirten Xiaomi, bu durumun hız test sonuçlarında küçük farklılıklara yol açabileceğini ifade etti. Garanti kapsamı sadece ilk sahibiyle sınırlı değil ve bakım maliyetlerinin ilk yıl için yaklaşık 480 yuan (yaklaşık 68$), ikinci ve üçüncü yıllarda ise sırasıyla 750 yuan (yaklaşık 106$) ve 1400 yuan (yaklaşık 197$) olacağı tahmin ediliyor. Bu bilgiler, Xiaomi'nin otomobil teknolojisi alanında attığı adımların ve tüketicilere sağladığı olanakların bir göstergesi olarak öne çıkıyor.