Xiaomi tablet sektöründe ortalığı kızıştırmaya geliyor! Apple ne yapacak?

Xiaomi, yeni tablet modelleri Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro ile tablet sektöründe ortalığı kızıştırmaya hazırlanıyor.

Xiaomi tablet sektöründe ortalığı kızıştırmaya geliyor! Apple ne yapacak?

Apple, Samsung ve Huawei gibi telefon sektöründe ileri gelen tablet firmaları ile birebir rekabet içerisinde olan ve dünyanın en yüksek pazar payına sahip firmalar arasına ismini yazdırmayı başaran Xiaomi, sadece akıllı telefonları ile değil daha bir çok ürün ile de hayatımıza girmeyi başarıyor.

Düşük kâr marjı ile yüksek başarı elde etme amacıyla yoluna devam eden Xiaomi'nin bir diğer hedefi ise ellerimizde birer Xiaomi marka tablet görmek.

İşte karşınızda Xiaomi Mi Pad 5:

10.95 inç 120Hz tazeleme hızına 2560 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip LCD ekran ile bizi karşılayacak olan cihazın bir üst versiyon 144Hz tazeleme hızı ile geliyor, aynı zamanda bu ekranın dokunmatik örnekleme hızı 240Hz.

Bu yüksek çözünürlüklü ekranı beslemek için yüksek olan versiyonu Qualcomm'un 7nm üretim sürecinden geçmiş Snapdragon 870 platformunu, düşük olan versiyon ise MediaTek'in 6nm üretimli Dimensity 1200 platformunu kullanabilir.

Xiaomi tablet sektöründe ortalığı kızıştırmaya geliyor! Apple ne yapacak? - Resim : 1

Arka tarafta Xiaomi imzalı iki sensör olacak, bunlardan birisi 20MP çözünürlüğünde, diğeri ise 13MP çözünürlüğünde olacak. Ön tarafta ise delikli yapıda ve yüksek çözünürlüklü bir öz çekim kamerası beklentiler arasında var.

Cihazın yan tarafında parmak izi sensörü olacak. Mi Pad 5 serisi gücünü 2 tane (4.260mAh + 4.260mAh) olmak üzere toplamda 8.520mAh kapasiteli bataryalardan alacak. Xiaomi'nin bu cihazı Hindistan'da 34.200 Hindistan Rupisi'den (466 dolar) satışa sunması bekleniyor.