Mobil

Xiaomi telefonlarını saniyeler içerisinde şarj edecek

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi 120W’lık şarj adaptörü geliştirdi. Artık telefonlar saniyeler içerisinde şarj olacak.


Son yıllarda hızlı şarj konusunda önemli adımlar atılıyor. Artık 4000 – 5000 mAh bataryaya sahip telefonları yarım saatin altında şarj etmemiz mümkün. Özellikle Çinli üreticilerin bu konuda somut adımlar attığını biliyoruz. Xiaomi, Oppo, Vivo ve Huawei hızlı şarj teknolojileri konusunda güzel işler yapıyorlar.

Xiaomi telefonlarını saniyeler içerisinde şarj edecek

Eğer hızlı şarj konusunda çalışmalar bu şekilde devam ederse, muhtemelen birkaç yıla akıllı telefonlarımızı sadece saniyeler içerisinde şarj edebileceğiz.

Hatırlanacağı üzere Xiaomi kısa süre önce 100W hızlı şarj teknolojisini tanıtmış ve bu teknoloji ile donatılmış olan modellerin yalnızca 17 dakikada tam şarja ulaşabileceği iddia edilmişti.

Şimdi ise 120W hızlı şarj teknolojisi gündeme geldi. Dilerseniz sızdırılan bahse konu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Elbette bu şarj adaptörünün akıllı telefonlarda ne zaman aktif olarak kullanılmaya başlayacağı bir diğer soru işareti. Malum iş sadece adaptörle bitmiyor. Telefonda yer alan batarya ve şarj devresinin de bu teknolojiyi desteklemesi şart.

Muhtemelen 120W hızlı şarj adaptörü ile Xiaomi modelleri sadece saniyeler içerisinde şarj olacaktır.

Dip not olarak hatırlatalım. Hali hazırda en hızlı şarj teknolojisi Vivo’da bulunuyor. Vivo 4000 mAh pil kapasitesine sahip bir telefonu 13 dakikada şarj ediyor.

Büyük ihtimalle Xiaomi 120W’lık şarj teknolojisiyle Vivo’yu geride bırakacaktır.

Yorumlar
Arda
Peki o bahsettiğin yarım saatin altında sarj eden telefon modelleri nedir
Cevapla
Mehmet yuksel
Ama şuan piyasada 13 dakikada sarj olan telefon yok sayin editör
Mehmet yuksel
Oppo reno ace ve realme x2 pro
The ottoman
Yahu haberi kuyruğundan yorumlamayin her telefon değil ona uyumlu batarya olcak
Cevapla
Mechul
Adamlar yapıyor piyasa sürüp para kazanıyor bizdekiler sadece çene çalıp eleştiriyor 😂😂
Cevapla
Gamer
Yapilan testlerde 15w hızlı şarj desteği olan telefon 3 yilda ömrünü bitiyorsa 45w lik telefon 1 yilda bitiyor deniliyordu 120w max 6 ay dayanir her 6 ayda bi degisim gerekir tabi patlamazsa çünkü Suan bataryalar bu hizli sarji kaldiracak güçte degil sadece gelisen daha hızlı dolması yeni bi not 7 vakasi yaşanabilir
Cevapla
Bilal
Samsung note 7 şarj yüzünden değil sdce yanlış tasarlanmış bir soğutma teknolojisi yuzunden patlıyordu ki onuda düzeltip fan editionu çıkardı.
Cesim
Lan olum salak mısın sen ona uygun batarya teknolojisi geliştiriyorlar
The ottoman
Ona göredir batarya yapacaklar her telefon kaldırmıyor haberi iyi okuyun
Süleyman
Onu geliştiren adam ona dayanıklı batarya da geliştirir heralde.
Gülsün
Eğer bunu yaparlarsa başarılı olacağını düşünüyorum. Ancak telefon ne kadar hızlı şarj olursa bir o kadar da hızlı bitiyor şarjı. Hiç değilse benim gözlemlerim öyle.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.