Mobil

Xiaomi Türkiye'den ABD suçlamalarına sert tepki!

Xiaomi Türkiye, ABD tarafından yapılan kara liste açıklamasına sert tepki gösterdi. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Xiaomi Türkiye'den ABD suçlamalarına sert tepki!

ABD geçtiğimiz gün geç saatlerde pek çok Çinli firmayı kara listeye dahil etti. Bu firmalar arasında Türkiye'de hayli popüler olan Xiaomi de yer alıyordu. Xiaomi'nin kara listeye dahil edilmesi kullanıcıların aklına direkt olarak Huawei'yi getirdi. Bilindiği üzere Huawei de kara listeye dahil edilmiş ve sonrasında pek çok şirket tarafından ambargoya maruz kalmıştı.

Dolayısıyla aynı durumun Xiaomi cihazları için de yaşanıp yaşanmayacağı kaygısı, kullanıcıların kafasında bazı soru işaretlerinin oluşmasına zemin hazırladı.

Xiaomi Türkiye ABD tarafından yapılan açıklamaya sert bir yanıt verdi. Dilerseniz bu yanıta aşağıdan göz atabilirsiniz.

Xiaomi Türkiye'den ABD suçlamalarına yanıt!

" Şirketimiz varlık gösterdiği bölgelerin ilgili yasa ve yönetmeliklerine uygun olarak faaliyetlerini yürütmekte ve tamamen bireysel ve ticari kullanıma yönelik ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Şirketimiz Çin ordusuna ait değildir, Çin ordusuyla herhangi bir bağı bulunmamaktadır ve NDAA'da (ABD Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası) belirtildiği şekilde "Komünist Çin Askeri Şirketi" değildir. Şirketimizin ve hissedarlarımızın çıkarlarını korumak üzere gerekli tüm önlemler tarafımızdan alınacaktır. 

Şirketimiz, bu sürecin olası sonuçlarının grup üzerindeki etkilerini değerlendirmek üzere detaylı incelemelerini sürdürmektedir. Gerekli olması halinde ilerleyen günlerde ek açıklamalar yapılacaktır.

Saygılarımızla,

Xiaomi Türkiye"

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Haklı olan taraf hangisi? Ve daha da önemlisi Xiaomi de Huawei'nin akıbetine uğrar mı? Yani Xiaomi modellerinden de Google servisleri kaldırıldı mı?

Yorumlar
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Xiaomi Türkiye bence siz ABD pazarını kaybetmek için elinizden geleni yaptınız. Ancak ABD yi sevmeyen kitleyi derinden etkilediginiz için bu eksende çok etkili olacaksınız. Eh bende Xiaomi cep telefonu satın aldım ama ABD sizi yasaklayinca elindekini satıp başka bir cep alacağım. ABD nin erken uyarı sitemi sayesinde uyandım. Neden diğer Çin li cep markaları engellenmiyor durum ortada.
Cevapla
B.Ö.H.1967
Xiaomi cep ile ABD ye belki giriş bile yapamayacak duruma gelinir mi? Belki de bu marka cebi yanında taşı ABD de gezerken ikinci bir cep al sim kart al bunu kullan çıkış yaparken yanında götür ikinci yeni cep telefonu tekrar geldiğinde yine kullanırsın diyebilirler böylece ülke ekonomisi tavan bile yapabilir. Bunu gören diğer ülkeler de aynı şeyi yapabilir. Her ülkeye göre yeni bir cep sim kart ülke geziniz bitince cebi kapatırsınız ülkenize gelince eski cebinizi aktifeştirirsiniz.
Cevapla
💎G@kko💎
Şayomi get gede bele giderse piyasadan silinicci
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.