Mobil

Xiaomi Türkiye'ye özel telefonlar üretecek

Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden Xiaomi Türkiye'ye özel telefon üretebilir. İşte konu ile ilgili detaylar.

Xiaomi Türkiye'ye özel telefonlar üretecek

Kısa bir süre önce Türkiye'de üretime başlayan Xiaomi model yelpazesini hızlı bir şekilde genişletiyor. Bilindiği üzere Çinli üretici hem Asya, hem de Avrupa'da pek çok pazarda boy gösteriyor.

Bunun yanında Xiaomi'nin bazı ülkelere özel cihazlar ürettiğini de biliyoruz. Özellikle de Asya tarafında pek çok ülkede özel telefonlar üretiliyor. Bu modellerin bazıları farklı isimlerle satışa çıksa da genel anlamda farklı modellerin üretildiğini söyleyebiliriz.

Son söylentilere göre Xiaomi ülkeye özel model yelpazesini genişletmek istiyor. Bu kapsamda Türkiye'ye de özel cihazların üretileceği iddia ediliyor. Peki bu iddia ne kadar doğru.

Xiaomi Türkiye'ye özel telefonlar üretecek

Çin kaynaklı bazı mecralara göre Xiaomi ülkelere özel model yelpazesini genişletmek istiyor. Bu ülkeler arasında Türkiye'nin de olduğu iddia ediliyor. Elbette bu şimdilik bir iddia.

Xiaomi'nin ülkelere özel ürettiği modeller genel olarak giriş segmenti oluyor. Bu modellerin en önemli özelliği ise ucuz olmaları. 

Xiaomi zaten genel olarak ucuz modeller satıyor. Elbette pahalı modelleri de var fakat bunlar ülkemizde çok fazla gitmiyor. Belki durum ileride değişebilir. Lakin bu ülkelerin maddi gelirleriyle de ilgili. 

Tabi ki Xiaomi denildiğinde akla ucuz modellerin geldiğini de unutmamak gerekiyor. Hal böyle olunca kimse Xiaomi logolu bir telefona kalkıp da 10 bin TL vermek istemiyor.

Yorumlar
Yusuf
En ucuzu 2 gb ramlisi de olsa 2000 tl den çakar bu millete
Cevapla
Atican
Türkiyede üretilen cihazlar hep fandik olur
Cevapla
Enes
Son cümleye karşıyım. Eğer bir telefona 10 bin ₺ verilecekse Xiaomi'ye verilmeli. Çünkü Xiaomi neredeyse her modelinde kendisiyle aynı fiyattaki rakiplerinden daha fazla özellik sunuyor.
Cevapla
Umut
iPhone alırım daha iyi
Cevapla
BATURAY KAPLAN
iPhone'un en son modelinde bile 60hz ekran var ama Xiaomi ve diğer markalarda 144Hz var elinizdeki 2016 da üretilen iPhone ile iPhone daha iyi demesini biliyorsunuz xD
Hiya
Android alacaksan git samsung al paran çoksa apple al gerisini naşla
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.