Mobil

Xiaomi ve Huawei güçlerini birleştiriyor! Amerika'ya korku salacaklar!

Xiaomi ve Huawei güçlerini birleştiriyor! Amerika'ya korku salacaklar!

Xiaomi ve Huawei güçlerini birleştiriyor! Amerika'ya korku salacaklar!

Huawei, son zamanlarda akıllı telefon işinde ABD yaptırımları ile mücadele ediyor. Şirket, Çin pazarında hala sağlam bir etki alanına sahip ve hatta Rusya gibi pazarlarda iyi sonuçlar elde etti. Bununla birlikte, markanın Kirin yonga seti bölümüne erişimi kaybettiği için gelecek oldukça belirsiz.

Kirin yonga setlerinin belirsizleşen geleceği Huawei'yi kara kara düşündürüyordu. Ancak bugün yapılan işbirliği ile Amerika menşeli firmalar ile olan göbek bağı kopartılacak.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) tarafından yayınlanan bilgilere göre, 90 şirket Ulusal Entegre Devre Standardizasyon Teknik Komitesinin kurulması için ortak bir başvuruda bulundu. Çin'in yarı iletken Endüstrisi, elektronik üretimindeki zayıf halkalardan biri olacak.

Son zamanlarda Huawei ve ZTE'nin ABD teknolojisine erişim yasağı, yerel çip pazarının güvenlik açığını ortaya çıkardı. Bu şirketlerin yazılımı ve ilgili kısıtlamaları atlatmanın yolları vardı. Ancak, yerel pazarlarında işin gelişmesini sağlamak için uygun bir çip çözümü bulamadılar.

Yasağın yarattığı boşluğu doldurmak için çaba harcayan SMIC gibi yarı iletken şirketlerin bile ABD teknolojisine erişimi engellendi. Bu işbirliği ile yonga seti üretimi Çin'e kayacak.

Huawei

Huawei, Xiaomi ve ZTE'nin yer aldığı bu birlik sayesinde yonga seti üretimine yeni bir soluk kazandırılacak. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda Qualcomm ve MediaTek'e rakip bir yonga seti gelecek.

Bu işbirliğinin meyveleri sayesinde hem üst segment hem de orta segment yonga setlerini göreceğiz. Bu sayede Xiaomi ve Huawei gibi Çinli firmaların TSMC, Qualcomm ve MediaTek'e olan bağımlılıkları ortadan kaldırılacak. Bu özellikle Huawei için büyük bir çıkış yolu olabilir.

Yorumlar
Uzbek Gardas
HONOR bir Huawei markası olduğunu bilmeden Apple birleşirse diyebilecek kadar cahiller var...Hem Apple Dünya birincisi diyeceksin hemde Huawei şirketinin bir alt markası olan ve Apple şirketini korumak için alınan ABD yaptırımlarına maaruz kalan HUAWEİ ve HONOR veeee dünya birincisi Apple ile honoru birleştireceksin. vay vay vay......
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
BAK DOĞRU DÜZGÜN KONUŞ, YOKSA SENİ YOK EDERİM, SENİ LANET OLASI ÖZBEK TÜRKÜ. CAN KARDEŞ ÜLKE TÜRKİYE VE DİĞER CAN KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN ARTIK SİZİN KARDEŞİNİZ DEĞİL ARTIK BİZİM KARDEŞİMİZ. ❤️❤️🇬🇧🇮🇹🇭🇷🇪🇦❤️🇹🇷🇦🇿🇹🇷🇦🇿❤️❤️, 🔥🔥🇺🇿🔥🔥
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
KARDEŞİM HONOR HUAWEI'DAN AYRILDI. APPLE'IN ALT MARKASI OLDU. BAK MESELA BEN ŞUAN APPLE HONOR 8S KULLANIYORUM. SİZİN HİÇBİRŞEYDEN HABERİNİZ YOK.
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
NAH SALARLAR, BUNLARA KARŞI HONOR VE APPLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİR APPLE ZATEN DÜNYA BİRİNCİSİ, HONOR'DA APPLE İLE BİRLEŞİRSE BUNLARIN DEVRİ BİTER, ÇÜNKÜ BU İKİSİ ÇİN MALI BİTİK. ZATEN BİRDE XİAOMİ'Yİ ÇÖKERTİYORUM ASLA TOPARLANAMAYACAK.
Cevapla
Bilinmeyen
Senin kafanı ******* Honor Huawein
Ali
Honor zaten Huawei nin 🤣🤣🤣
bence
huwayele iş olmaz.#huwaye çöp.
Cevapla
apple fan
garet iyi
Veli
Hepsi bir elin parnagı deilmi kine
Cevapla
Zek
Abd her önüne gelene yasaklar ve korkuyla hükmetmeye çalışıyor. Ama onların yüzyılı bitti sıra doğuda.
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
DOĞU YERİN DİBİNE BATSIN. CAN KARDEŞ ÜLKE TÜRKİYE VE DİĞER CAN KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN HARİÇ TÜM ASYA ÜLKELERİ YOK OLSUN. BİZ CAN KARDEŞ ÜLKE TÜRKİYE VE DİĞER CAN KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN HARİÇ HİÇBİR ASYA ÜLKESİNİN GÜÇLÜ OLMASINI İSTEMİYORUZ, HATTA ŞUAN VAR OLMASINI BİLE İSTEMİYORUZ. ASLINDA ZATEN CAN KARDEŞ ÜLKE TÜRKİYE VE DİĞER CAN KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN BİR AVRUPA ÜLKESİ. O LANET OLASI ASYA İLE HİÇ BİR ALAKASI YOK. ❤️❤️🇬🇧🇭🇷🇮🇹🇪🇦❤️🇹🇷🇦🇿🇹🇷🇦🇿❤️❤️. 🔥🔥🇨🇳🇷🇺🇮🇳🔥🔥
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.