Xiaomi yeni modeliyle şaşırttı, ismi Lite ama kendisi çok güçlü

Xiaomi'nin merakla beklenen yeni modeli 14 Lite, BIS sertifikası alarak yeni bölgelere giriş yapmaya hazırlanıyor.

Xiaomi yeni modeliyle şaşırttı, ismi Lite ama kendisi çok güçlü

Xiaomi'nin yeni bir telefonu olan 24053PY09C model numaralı cihazın, Çin'in MIIT otoritesi tarafından onaylandığı ortaya çıktı. Bu cihazın, yalnızca Çin pazarına özel olan Xiaomi Civi serisinin yeni üyesi Civi 4 olabileceği konuşuluyor. Gelen haberlere göre, bu cihazın Hindistan pazarı için Xiaomi 14 Lite adıyla yeniden markalandırılmış bir versiyonunun yolda olduğu iddia ediliyor.

24053PY09I model numarasına sahip yeni bir cihaz, Hindistan'ın BIS otoritesinin veri tabanında görüldü. Bu model numarası, Civi 4 olduğu düşünülen CMIIT onaylı 24053PY09C telefon ile benzerlik gösteriyor. Xiaomi daha önce Civi 2'nin değiştirilmiş bir versiyonunu Xiaomi 13 Lite adıyla küresel pazarda piyasaya sürmüştü. Bu nedenle, Civi 4'ün de Hindistan'da Xiaomi 14 Lite adı altında piyasaya sürülebileceği öngörülüyor.

Xiaomi yeni modeliyle şaşırttı, ismi Lite ama kendisi çok güçlü

Xiaomi, Ekim 2021'de Xiaomi 11 Lite NE 5G'yi piyasaya sürmüş, ancak daha sonra Hindistan'da "Lite" markalı bir telefon çıkarmamıştı. Ancak, Xiaomi 12 Lite ve Xiaomi 13 Lite gibi takip modelleri diğer pazarlarda satışa sunulmuştu. Şimdi ise Xiaomi'nin Hindistan pazarına "Lite" serisinin bir üyesi olarak 14 serisinden bir telefon getirmeye hazırlandığı anlaşılıyor.

Xiaomi Civi 4'ün teknik özellikleri arasında kavisli kenarlı OLED bir ekran, 1.5K çözünürlük, 120Hz yenileme hızı ve LED flaşlı çift ön kamera bulunması bekleniyor. Arka tarafta ise OIS destekli Leica tarafından geliştirilen 50 megapiksellik bir ana kamera öne çıkıyor. Cihazın ayrıca 90W hızlı şarj destekli 5,000mAh kapasiteli bir batarya ile gelmesi bekleniyor. Bu özellikler, kullanıcılara yüksek performans ve kaliteli bir fotoğrafçılık deneyimi sunmayı vaat ediyor. Xiaomi'nin bu yeni Lite modeliyle, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun, şık ve performans odaklı bir telefonu uygun bir fiyatla sunmayı hedeflediği düşünülüyor.