Mobil

Xiaomi yeni ülkelere açıldı

Xiaomi mobil operasyon alanını genişletmeyi sürdürüyor. Ülkemiz kullanıcıları uzun bir süredir tek bir modelle yetiniyor.

Xiaomi yeni ülkelere açıldı

2015’te 73 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren Xiaomi, markalar sıralamasında LG’nin ardından yılı beşinci sırada tamamladı. Henüz tüm dünyaya açılmayan, elde ettiği satışların büyük bölümünü Çin ve Güney Asya ülkelerinden elde eden Xiaomi yeni yılla birlikte yeni pazarlara açılmaya başladı.

Çinli şirket 2016’da ilk olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde telefon satışlarını başlattı. Şirket ayrıca ay sonuna kadar Suudi Arabistan’da operasyonlara başlayacağını bildirdi.  Xiaomi Arap yarımadasına Redmi Note 2 (196$), Redmi 2 Pro (122$), Mi 4i (245$) ve Mi Note (463$) modellerini getirdi.

İlginizi çekebilir>> 

1452778993_115201520409pm635xiaomiminotepro.jpeg

Bölgedeki diğer ülkeler Xiaomi markasını taşıyan akıllı telefonlarla birkaç ay sonra tanışacak. Ülkemize baktığımızda ise; temmuz ayından bu yana sadece Mi 4 modelinin Türkiye’ye giriş yaptığını görüyoruz. Dileriz daha fazla model uygun fiyatlardan bir an önce ülkemiz kullanıcılarıyla buluşur. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.