Mobil

Xiaomi zaten ucuzdu artık daha ucuz olacak!

Xiaomi cephesinden gelen bilgiler kullanıcıların hayli hoşuna gidecek. Çinli üretici maliyetleri düşürerek, satış fiyatlarını aşağı çekmek istiyor.

Xiaomi zaten ucuzdu artık daha ucuz olacak!

Fiyat performans ürünleriyle ön plana çıkan Xiaomi, sıfır reklam politikasına rağmen kısa sürede hayli bilinen bir firma oldu. Sektördeki pek çok isim devasa reklam bütçeleri ayırırken, Xiaomi bu bütçeyi satıştaki modellerinin fiyatını daha da aşağı çekmek için kullandı.

Sonuç olarak bu strateji başarılı oldu ve Xiaomi'nin ismi hem Asya, hem Avrupa, hem de Amerika'da bilinir bir hal aldı.

Hali hazırda piyasa geneline baktığımızda en uygun fiyatlı modellerin Xiaomi logosu taşıdığını görebiliriz. Elbette Xiaomi'nin ara yüzü MIUI'ın sorunlarını da görmezden gelmek olmaz. Çinli üretici bu arayüz nezlindeki sorunları hala çözebilmiş değil.

Xiaomi zaten ucuzdu artık daha ucuz olacak!

Şimdi gelelim asıl konumuza. Az önce de belirttiğimiz üzere Xiaomi zaten telefonlarını piyasa ortalamasının altındaki fiyatlardan satıyordu. Görünen o ki bu durum önümüzdeki dönemde daha da etken bir hal alacak.

Çin kaynaklı bazı haberlere göre, Xiaomi'nin asıl amacı maliyetleri ve dolayısıyla da satış fiyatını daha aşağı çekmekmiş. Bunun için ilk hamle ise 5G tarafında gelmiş.

Çinli üretici, 5G'nin aktif olarak kullanılmadığı ülkelerde LTE destekli cihazlar üreterek satış fiyatını bir tık daha aşağı çekmeyi planlıyormuş.

Nitekim bu ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Hali hazırda Türkiye 5G'ye geçebilmiş değil. Orta segmentteki 5G destekli modellerin maliyet yüzünden daha pahalı olduğunu hesaba katarsak, Xiaomi'nin bu hamlesi sonrasında önemli bir avantaj yakalayacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Misafir
He he sudan ucuz
Cevapla
Sade vatandaş
Onlarda ucuz bizde pahalı olur verginin vergisi ile
d3m1r
olan bişey zaten dikkat edin türkiyede ki bazı telefonlarda yada tabletlerde radyo yok. kimse kullanmadığı bir özellik için niye 250tl fazladan versin(trt bandrolü vergisi).
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.