Mobil

Xiaomi'den dava hakkında açıklama geldi!

Xiaomi, ABD'de kendisi hakkında açılan dava ile ilgili resmi bir açıklama yaptı. İşte davanın konusu ve açıklamanın tam metni.

Xiaomi'den dava hakkında açıklama geldi!

Geçtiğimiz aylarda ABD Ticaret Bakanlığı, Xiaomi'yi yasaklı markalar listesine almıştı. Çin-ABD ticaret gerilimi kapsamında alınan bu karar ile ilgili olarak Xiaomi ABD'de de bir dava açmıştı. Bu dava sonuçlandı ve marka ABD'deki kısıtlamalardan muaf tutuldu. 

Davanın sonucu ile ilgili açıklamada bulunan Xiaomi, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Teknolojioku haber merkezine gönderilen açıklamada aşağıdaki ifadeler yer aldı:


DAVA İLE İLGİLİ GÖNÜLLÜ AÇIKLAMA

Bu açıklama, Xiaomi Corporation ("Şirket" ve bağlı kuruluşları "Grup") tarafından gönüllü olarak yapılmıştır.

Şirketin 15 Ocak 2021, 31 Ocak 2021 ve 14 Mart 2021 tarihli açıklamalarına atıfta bulunulmuştur.

ABD District of Columbia Bölge Mahkemesi, 25 Mayıs 2021 tarihinde saat 16.09'da (Doğu Standart Saati) ABD Savunma Bakanlığı'nın 14 Ocak 2021 tarihinde Xiaomi'yi "Komünist Çin Askeri Şirketi" (CCMC) olarak belirlemesini iptal eden kesinleşmiş kararını yayınladı. Kesinleşmiş kararla birlikte ABD vatandaşlarının ve tüzel kişilerin Xiaomi menkul kıymetlerini satın alma veya tutma yetkisine ilişkin tüm kısıtlamalar resmen kaldırılmış oldu.

Xiaomi olarak dünya genelindeki tüm kullanıcılarımızın, iş ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve hissedarlarımızın bu süreçte bize verdikleri destek ve güven için teşekkür ediyoruz. Açık, şeffaf, borsada işlem gören ve bağımsız bir şirket olarak faaliyet gösteren ve yönetilen bir şirket olduğumuzu yineliyoruz. Xiaomi olarak kullanıcılarımıza güvenilir tüketici elektroniği ürünleri ve hizmetleri sunmaya, dünyadaki herkesin yenilikçi teknolojilerle daha iyi bir yaşam sürmelerini sağlamak için en adil fiyatlarla harika ürünler sunmaya devam edeceğiz.

Hissedarların ve potansiyel yatırımcıların, şirket menkul kıymetleriyle işlem yaparken dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir.

Yönetim Kurulu Emriyle

Lei Jun - Xiaomi Corporation Başkanı

Hong Kong, 26 Mayıs 2021

Yorumlar
Bloodin
Yavrum Xiaomi bee, aklı olan uluslararası firma zaten kendi ülkesi dahil hiçbir ülkenin ordusuna ya da istihbaratına resmi olarak yardım etmez.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.