Mobil

Xiaomi'den fantastik bir telefon geliyor!

Çinli Xiaomi, patentlerine yenisini ekledi. Yeni patent telefonun Lego gibi söküp takılabilir yapısına işaret ediyor. İşte detaylar.

Xiaomi'den fantastik bir telefon geliyor!

Xiaomi patent üzerine patent almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde döner kameralı kızaklı bir telefon için patent alan Xiaomi, şimdi de modüler yapıdaki telefon için patent aldığını açıkladı. Lego benzeri bir yapıda olacak olan bu telefon dilediğiniz gibi özelleştirilebilecek.

Telefonu dilediğin gibi özelleştir!

Ortaya çıkan yeni patente göre; telefonun ana gövdesinde işlemci ve bataryayı barındıracak. Diğer kısımlar ise sökülüp takılabilir olacak. Örneğin telefonu kamera için kullanacaksanız, dörtlü kamera kurulumunun yer aldığı modülü telefona takabileceksiniz.

Telefonun alt bölümü de çıkarılabilecek. Bu bölüm muhtemelen yüksek kaliteli ses isteyenler için DAC/DAP çözümü içerecek. Büyük ihtimalle 3.5mm'li girişin yer alacağı bir modüle de yer verilebilir. 

Xiaomi'nin bu ilginç patentini aslında ilk kez görmüyoruz. LG'nin LG G5 modelinde de buna benzer bir sistem kullanılmıştı. Ancak o telefonun sadece alt bölümü modüler yapıdaydı.

Xiaomi

Modüler yapıdaki telefonların gelecekte elbet bir gün yaygınlaşacağı ortada. Bu konuda AIAIAI firması da modüler kulaklık üretiyor ve oldukça da popülerliğe sahip. Kulaklıkta olan modüler yapı neden telefonda da olmasın? Eğer bu teknoloji gerçekleşirse, firmalar aksesuar satışlarında da patlama yaşar. 

Düşünsenize alışveriş sitesinden telefonunuza kamera satın alıyorsunuz. Bu muhteşem bir şey olurdu. Ancak firmaların dönem dönem bu tip patentler aldığını ancak sonrasında ise bu patentlerin hayata geçirilmediğini biliyoruz. Umarız bu da onlardan biri olmaz ve karşımıza gerçekten de modüler bir telefon çıkar.

Yorumlar
Selcuk
Adamların kurulu telefon ile ilgili sürekli yazılım problemi varken modüler telefondaki yazılımı düşünemiyorum bile
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.