Mobil

Xiaomi'den fotoğraf tutkunları için ilginç aksesuar

Çinli Xiaomi her geçen gün karşımıza farklı ürünler ile çıkmaya devam ediyor. Şimdi de uzaktan kumandalı selfie çubuğu geliyor. İşte özellikleri.

Xiaomi'den fotoğraf tutkunları için ilginç aksesuar

Xiaomi, akıllı telefonda yakınlaştırma işlevine sahip bir özçekim çubuğunun kitle fonlamasına başladı. Kitle fonlamasına katılanların fiyatı 12 dolar olarak belirlendi. Ancak gelecekteki satış fiyatı ise 15 dolar olacak. Peki, Xiaomi Selfie çubuğu diğer modellere göre ne gibi yenilikler sunuyor?

Xiaomi Selfie çubuğu, çıkarılabilir yakınlaştırmalı uzaktan kumanda ve katlanabilir tripod gibi özelliklere sahip olması ile dikkat çekiyor. Bu çubuk yakınlaştırma işlevine sahip uzaktan kumanda, bir it-çek uzaktan kumanda kullanıyor.

Ayrıca 0,1x yüksek hassasiyetli uzaktan kumanda yakınlaştırmayı destekliyor. Tek elle kullanımı uygun olması ile dikkat çeken bu ürün fotoğraf ve video çekerken oldukça iş görüyor.

Şu anda, Android 10/MIUI 12 ve üzeri sürümlere sahip Xiaomi veya Redmi akıllı telefonların yalnızca ana kameraları uzaktan kumanda yakınlaştırma işlevini destekliyor.

Xiaomi

Selfie çubuğunun işlev düğmesine çift tıkladıktan sonra telefon otomatik olarak kamera uygulamasını açıyor. Çubuğun üzerinde yer alan tuşlar sayesinde ana lens veya ön kameraya kolayca geçiş yapabiliyorsunuz.

Mi Zoom Bracket ve Selfie Stick olarak isimlendirilen bu ürün, saniyeler içinde bir tripoda dönebiliyor. 161 gram ağırlığında olan bu çubuk dört parçalı genişletilmiş alüminyum alaşımlı çubuklara, katlanabilir gövdeye, 360 derece dönebilen akıllı telefon tutucusuna sahip.

Ayrıca bu çubuk hem yatay hem de dikey olarak çekim yapabiliyor. Xiaomi selfie çubuğu, maksimum 89 mm genişliğe sahip akıllı telefonları destekliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.