Xiaomi’den telefon fotoğrafçılığı için yeni özellikler geliyor

Yeni akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanan Xiaomi'nin, fotoğraflar için yeni özellikler üzerinde testler yaptığı belirtiliyor.

Xiaomi’den telefon fotoğrafçılığı için yeni özellikler geliyor

Fotoğraf galerisinde kullanıcılarına yeni özellikler sunmak isteyen Xiaomi, dikkat çekici özellikleri test ediyor.

Xiaomi’den telefon fotoğrafçılığı için yeni özellikler geliyor

Özellikle piyasaya sunduğu akıllı telefonlarının fiyat ve performansları ile dikkat çekmeyi başaran başarılı şirket Xiaomi'nin yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda Mayıs ayı içerisinde performansı yüksek yeni akıllı telefon modelleri tanıtılacağı belirtilmişti. Ancak bugün ortaya çıkan bir videoda Çinli teknoloji devinin fotoğraf düzenleme uygulamasına dikkat çekici özellikler ekleyerek kullanıcılarına sunacağının haberini veriyor.

Yeni özelliklerin eklenerek kullanıcılara sunulması beklenen fotoğraf düzenleyicisi ile ilgili bazı testler yapan Xiaomi, geliştirdiği yeni özelliklerle kullanıcıların ilgisini çekmek istiyor. Telefonla çekilmiş bir fotoğrafta ışık oranlarında ve türlerinde de yapılan ayarlamalar ile fotoğrafların doğal görünmesi sağlanırken, eklenen yeni özellikler ile çekilen bir fotoğrafta bulunan gökyüzü tamamen değiştirilerek çok farklı görünmesi sağlanıyor.

Xiaomi’den telefon fotoğrafçılığı için yeni özellikler geliyor - Resim : 1

Yeni fotoğraf düzenleyici özellikleri hangi modellerde kullanılacak?

Özellikle ışık ve efekt özelliklerinin kullanıcı tarafından tamamen değiştirilmesini sağlayacak olan bu uygulama Xiaomi tarafından tanıtılması beklenen “raphael”, “davinci” ve “pyxis” kod adlı akıllı telefonlarda varsayılan olarak gelmesi bekleniyor. MIUI arayüzünün bir parçası olan galeri uygulamasına eklenecek bu yeni uygulama şimdiden telefon fotoğrafçılığı ile ilgilenenleri heyecanlandırmışa benziyor.