Mobil

Xiaomi'den TikTok rakibi: Zili

Teknoloji devi Xiaomi donanım ürünlerinden sonra şimdi de TikTok rakibi Zili isimli uygulamasını duyurdu. Uygulamanın detayları ve indirme linki haberimizde.


Özellikle gençler arasında çok yaygın olarak kullanılan TikTok, Türkiye'de de oldukça popüler bir uygulama. Müzik ve film replikleri eşliğindi video oluşturma imkanı sunan TikTok, dünya çapında kullanılıyor. Uygulamanın popüler olması farklı rakiplerin de gelmesine yol açtı.

Xiaomi'den TikTok rakibi: Zili

TikTok'a yeni rakip yine Çin'den geldi. Ünlü donanım üreticisi Xiaomi, Zili ismini verdiği yeni uygulamasını duyurdu. Zili, TikTok'tan farklı bazı özelliklere de sahip. Hazırlanan videoların WhatsApp durum mesajı olarak paylaşılabildiği uygulama, Instagram'da görmeye alıştığımız Superzoom ve Boomerang gibi birçok çekim modunu da bünyesinde barındırıyor.

Şimdilik sadece Android sürümü olan Zili uygulamasını Google Play üzerinden Android işletim sistemli telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Ayrıca Beta sürümünün de geliştirilmesine katkıda bulunmak isterseniz ve Xiaomi marka bir akıllı telefonunuz varsa uygulamanın internet sayfasındaki formu doldurarak programa katılım için talepte bulunabilirsiniz.

Daha önce Facebook da TikTok rakibi bir uygulama olan Lasso'yu kullanıma sunmuştu. Ancak uygulama pek fazla ilgi görmedi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.