Mobil

Xiaomi'nin 2022 planları belli oldu!

Yeni yıla yaklaştığımız bu dönemde büyük teknoloji devlerinin 2022 planları da belli olmaya başladı. Xiaomi de bu kapsamda planlarını duyurdu. İşte detaylar.

Xiaomi'nin 2022 planları belli oldu!

Digital Chat Station, Xiaomi'nin şu anda büyük pil kapasiteleri için yükseltilmiş bir 100W flaş şarj teknolojisini test ettiğini duyurdu. Bu yeni teknoloji yalnızca şarj sürelerini önemli ölçüde artırmakla kalmayacak, aynı zamanda pil ömrünü de ciddi şekilde dikkate alacak düzenlemelere sahip olacak.

Ne yazık ki, kaynak çok detayı aktarmadı. Yeni teknoloji hakkında diğer ayrıntıları ve teknolojinin hangi telefonlarda beklenebileceğini açıklamadı.

Xiaomi'nin 2022 planları belli oldu!

xiaomi

Ancak Xiaomi'nin şimdiden 120W şarj desteğine sahip birkaç telefon çıkardığını ve hatta 200W üzerinde çalıştığını düşünürsek, söz konusu Super 100W Flaş Şarj teknolojisinin başka bazı yönlerden de yükseltmeler getirmesi muhtemel. 100W'ın geliştirilmesinin bir başka nedeni, pil sağlığını hızla bozan daha yüksek şarj hızları olabilir. 100W gibi daha yavaş seçenekler, hız ve pil sağlığı arasında daha iyi bir denge sağlayabilir.

Yakında çıkacak olan Xiaomi 12 serisi bile 120W şarj teknolojisiyle donatılacak ve bu da MIX 5 serisi yılın ikinci yarısında piyasaya çıkana kadar süper 100W'ın piyasaya sürülmemesini mümkün kılıyor. Bunun dışında, Xiaomi'nin gelecek yılın ikinci yarısında 120W'tan daha yüksek dereceli şarj desteğine sahip amiral gemisi ürünlerini piyasaya sürdüğüne dair raporlar var.

Xiaomi daha önce 200W hızlı şarj teknolojisini duyurmuştu. Bu da Mi 11 Pro'nun değiştirilmiş bir sürümünün yalnızca 8 dakikada %100 şarj olduğunu gösteriyordu. 200W şarj, büyük olasılıkla, ısı oluşumunu kontrol altında tutmaya yardımcı olacak, güvenliği ve pil ömrünü artıracak, kendi geliştirdiği "halka şeklindeki soğuk pompa soğutma sistemi" ile eşleştirilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.