Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobilinden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor

Akıllı telefon dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Xiaomi, yakında karşımıza ilk elektrikli otomobil modeliyle çıkacak.

Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobilinden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, gerek kuruluşuyla, gerek yıllar içerisinde uyguladığı stratejisiyle tam derslerde okutulacak cinsten bir marka. Piyasaya ilk olarak uygun fiyatlı ancak çok kaliteli olmayan akıllı telefon modelleriyle çıkan Çinli şirket, zaman içerisinde önce fiyat performans cihazlarıyla piyasada belli bir paya ulaştı, sonrasında ise kendisini Premium segment sınıfına sabitleyerek önceki misyonlarını başta Redmi olmak üzere pek çok farklı alt şirketine devretti.

Ancak Xiaomi’yi yalnızca akıllı telefon üreticisi olarak düşünmek doğru değil çünkü Çinli şirket başta kablosuz kulaklık ve akıllı saat olmak üzere birçok farklı sektörde mevcut. Hatta akıllı prizler, akıllı kablosuz aydınlatma sistemleri gibi pek çok teknoloji devinin giriş yapmayı bile düşünmediği sektörlerde pazar Xiaomi’nin kontrolünde.

Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobilinden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor - Resim : 1

Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobilinden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor

İşte Çinli şirket bu ürün kataloğuna yakın zamanda elektrikli otomobilleri de ekleyecek. Ancak tabi ki elektrikli otomobiller robot süpürge ya da akıllı priz gibi basit cihazlar değil. Öte yandan bu sektörde elde edilecek başarılar da şirketi bambaşka bir konuma taşıyacaktır. Bu fırsatların farkında olan Xiaomi, ilk elektrikli otomobil modelini 2024 yılına yetiştirebilmek için var gücüyle çalışırken, bu sırada internete düşe sızıntılara da engel olamıyor.

Söz konusu sızıntılara baktığımız zaman Xiaomi elektrikli otomobilinin ön ve arka tamponlarını görüyoruz. Xiaomi tarafından yapılan açıklamada da bu görsellerin gerçek olduğu ancak nihai hallerini yansıtmadığını, üretim aşamasında bu görsellerde yer alan ekipmanlardan daha farklı tasarımların da tercih edilebileceği belirtildi.