Xiaomi’nin katlanabilir akıllı telefonu için tarih açıklaması geldi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, akıllı telefon meraklılarının heyecan içerisinde bekledikleri katlanabilir akıllı telefon modeli hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Xiaomi’nin katlanabilir akıllı telefonu için tarih açıklaması geldi

Xiaomi Group Başkanı Lu Weibing'in dün yaptığı açıklamaya göre; şirketin bir sonraki nesil ürünü olan Xiaomi MIX Fold 3, gelecek ayın bir tarihinde duyurulacak. Weibing, bu yeni modelin öncekine kıyasla hem daha ince hem de daha güçlü olacağını belirtti. Ancak yeni katlanabilir telefonun kesin çıkış tarihi hala belirsizliğini koruyor. Ayrıca, güvenilir bir duyum hesabı olan Digital Chat Station, Weibo üzerinden bir açıklama yaparak, 2023'ün üçüncü çeyreğinde başka ürünlerin de tanıtılacağını dile getirdi.

Digital Chat Station'ın iddialarına göre; Xiaomi ve alt markası Redmi'nin 2023'ün üçüncü çeyreğinde yani Temmuz ile Eylül arasında piyasaya süreceği cihazlar arasında Xiaomi MIX Fold 3, Redmi K60 Ultra, Redmi Pad 2 ve Xiaomi Pad 6 Max yer alıyor. Bu dört cihazın da aynı dönemde çıkacağı belirtiliyor. Xiaomi MIX Fold 3'ün Ağustos'ta çıkış yapacağı doğrulanmışken, bahsi geçen cihazların da katlanabilir telefonun lansmanı sırasında duyurulup duyurulmayacağı henüz bilinmiyor.

Xiaomi’nin katlanabilir akıllı telefonu için tarih açıklaması geldi

Geçmişte çeşitli sızıntılarda yer alan Redmi K60 Ultra'nın Temmuz sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Cihazın, bir Dimensity 9200+ yonga seti ile çalışacağı ve 120W hızlı şarj desteği sunacağı belirtiliyor. Xiaomi Pad 6 Max hakkında çok fazla bilgi olmasa da, cihazın model numarası 23078KB5BC ile Bluetooth SIG sertifikası aldığı biliniyor. Diğer yandan, Redmi Pad 2'nin 3C, FCC ve Geekbench sertifikalarını aldığı ve bu nedenle yakın bir zamanda piyasaya sürülmesinin beklendiği söyleniyor. Cihazın özelliklerine dair beklentiler arasında Snapdragon 680 yonga seti, 18W şarj desteği, 8.000mAh kapasiteli batarya ve 6GB + 128GB RAM ve depolama alanı yer alıyor.

Xiaomi'nin yakında çıkacak cihazları hakkında daha fazla detayın önümüzdeki haftalarda paylaşılacağını düşünüyoruz.