Mobil

Xiaomi'nin MIUI'si Dünyanın en iyisi olarak ödüllendirildi!

Xiaomi tarafından geliştirilen Android tabanlı sistem arayüzü MIUI 12.5 bulabileceğiniz en iyi sistem arayüz olmaya devam ediyor.

Xiaomi'nin MIUI'si Dünyanın en iyisi olarak ödüllendirildi!

Xiaomi’nin işletim sistemi MIUI’nin en iyi olmasının nedeninin, kullanıma sunulan çok sayıda özelleştirme fonksiyonunun yanı sıra genel olarak stabilite ve akışkanlığın iyileştirilmesine yönelik sürekli gelişmeler olduğu açıklandı. MIUI’nin giriş seviyesi terminallerde de kayda değer olduğu söyleniyor.

Xiaomi'nin MIUI'si en iyilerden biri olarak ödüllendirildi ve Red Dot Design tarafından önemli bir takdir aldı. Böylece şu anda dünya çapında bir numara olan Asya markasının zamanında ve sürekli büyümesine bir parça daha ekleyerek diğer devleri bir kez daha devirdi.

XIaomi'nin MIUI'si tasarım açısından dünyanın en iyisi olarak ödüllendirilir

Xiaomi'nin MIUI'si Dünyanın en iyisi olarak ödüllendirildi! - Resim : 1

Bilindiği üzere Red Dot Design, hem profesyonel hem de yerli ürün tasarımı alanında en önemli ödüllerden biri olarak dünya çapında kabul edilmektedir. Her yıl yüzlerce şirket yarışır, ancak sadece en iyi kaliteyi ve yeniliği sunanlar kazanır. Bu nedenle Adidas, Porsche, Mercedes-Benz gibi markaların yanı sıra Nokia ve Apple ile de karşılaşmak olasıdır.

Peki MIUI neden Red Dot Design tarafından bu kadar olumlu değerlendirildi:

  • Dokunsal Geri Bildirim, telefonunuzun titreşimini yeni bir seviyeye çıkaran özelleştirilebilir, hareket uyumlu bir yanıt sistemidir. Bu özellik, Xiaomi'nin "Arayüz ve Kullanıcı Deneyimi" kategorisinde Red Dot ödülü kazanmasını sağladı.
  • Doğal Ses Müzesi, MIUI bildirimleri ve alarmları için doğadan ilham alan seslerin kataloğudur. Red Dot tarafından "Ses tasarımı" ve "Arayüz ve kullanıcı deneyimi" kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Her ikisi de MIUI 12.5 ile yayınlanan özelliklerdir, ancak hemen hemen her model için mevcut değil. Dokunsal Geri Bildirim sadece üst düzey Xiaomi telefonlarla uyumlu ve Doğal Ses Müzesi ise sadece Çin'de mevcut.

Yakında MIUI 13'ün sunumu yapılacak ve bu sürüm avantajlı işlevlerin daha fazla yeniliği barındıran bir sürümü olacak. Firma son birkaç yıldır hedeflerine ulaşmanın ve Dünyada 1 numara olmasının sonuçlarını alıyor. Ne dersiniz?

Yorumlar
Buğra
1 ay boyunca tüm özelliklerini kullanarak one ui kullanın bakalım bir daha miui kullanmak istiyor musunuz.
Cevapla
Bays
One ui kullanıyorum bende samsung var eşimde de xioami inanın bana one ui beş para etmez xioaminin ara yüzü daha güzel ve hoş özelleştirmesi daha fazla
Alanya
Kendi rehberi mesajı klavyesi olmayan, her uygulamada farklı yazı karakteri olan salak google rehberindeki yazı karakteri sinek boku gibi değiştirilemeyen ufacık olan bir arayüz nasıl en iyisi oluyor. Samsung bu konularda androidde bir numara. İyi tarafları yokmu var ama öyle en iyisi vs olacak gibi değil. Mi 11 ultra (12.5)
Cevapla
KayıpKaptan
Arkadaşlar belkide özelleştirme olarak miui en iyi arayüz olarak seçilmiştir
Cevapla
Çağlar
Xiaominin arayüzüne en iyisi demiş 😂😂😂😂
Cevapla
Xioami kullanan bir insan
Ara yüzü çok hoşuma gidiyor fakat optimize sorunları çok şık yaşıyorum telefon not 8 pro
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.