Xioami Pad 6, Çin’den sonra şimdi de Avrupalı kullanıcıların karşısına çıkıyor

Resmi tanıtımının yapılmasından kısa bir süre sonra Çin’de satışa sunulan Xiaomi Pad 6 tablet modeli, şimdi de Avrupalı kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Xioami Pad 6, Çin’den sonra şimdi de Avrupalı kullanıcıların karşısına çıkıyor

Xiaomi'nin yeni tablet modeli Pad 6, Çin'deki tanıtımının ardından bir ay geçmeden Avrupa pazarına çıktı. Bu premium ve yüksek performanslı tablet, artık küresel pazarda yer alıyor. Bugün, İspanya'daki bir etkinlikte Pad 6'nın özelliklerine dikkat çekiliyor.

Xiaomi Pad 6, Qualcomm Snapdragon 870 yonga setiyle donatıldı ve önceki modele göre daha iyi performans sunuyor. 11 inç boyutunda, 1800 x 2880 piksel LCD ekran ve 144Hz yenileme hızına sahip olan tablet, MIUI 14 tabanlı Android 13 işletim sistemiyle birlikte geliyor. Cihazda, 13MP ana kamera ve 8MP özçekim kamerası bulunuyor.

Pad 6, kullanıcılara 6GB ve 8GB RAM seçenekleri sunuyor. Dahili olarak, 8.840mAh kapasiteli çıkarılamayan LiPo batarya bulunurken, cihaz 33W kablolu şarjı, PD3.0 ve QC4'ü destekliyor. Tablet, 490 gram ağırlığında ve 254 x 165.2 x 6.5mm boyutlarında.

Xioami Pad 6, Çin’den sonra şimdi de Avrupalı kullanıcıların karşısına çıkıyor

Bu model, SIM modülü olmaksızın geliyor ancak manyetik bir stylus'u destekliyor. Ekran, Gorilla Glass 3 ile korunurken, çerçeve ve arka kapak alüminyumdan yapılmış. Pad 6, 550 nit pik parlaklık ve %86 ekran-gövde oranı sunuyor. Dahili depolama seçenekleri olarak 128GB ve 256GB'lık versiyonlar mevcut.

Xiaomi Pad 6'nın tanıtımı büyük bir beklenti yaratmıştı. Avrupa versiyonu bu model, yerçekimi gri, sis mavisi ve şampanya renklerinde satışa sunulacak. Pad 6'nın resmi olarak duyurulduğu İspanya'nın yanı sıra Türkiye, Rusya ve Endonezya gibi ülkeler de bu cihaza ev sahipliği yapacak.

Xiaomi, Pad 6'nın fiyatlandırma bilgilerini ve kesin çıkış tarihini henüz açıklamadı. Ancak bu bilgilerin kısa süre içinde duyurulması bekleniyor.