Mobil

Xperia SP kullanıcılarına kötü haber!

Kısa süre önce Android 4.3 güncellemesine kavuşan orta sınıf telefon için Android 4.4 KitKat güncellemesi almayacak.

Xperia SP kullanıcılarına kötü haber!

Geçtiğimiz haftalarda Android 4.4 KitKat güncelleme listesine dahil ettiği cihazları açıklayan Sony, bir süre önce Xperia Z1, Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 Compact için söz konusu güncellemenin dağıtımını başlattı. Güncelleme listesinde yer alan ancak güncelleme alıp almayacağı henüz kesinlik kazanmayan Xperia SP içinse güncellemenin "soruşturma altında" olduğu bildirilmişti.

1396515056_xperia-sp-kitkat-not-coming.jpg

Fransa'nın önde gelen en büyük Android sitelerinden FrAndroid platformunda "Sony sorularınızı cevaplıyor" şeklinde açılan konuda, bir kullanıcı Xperia SP için güncellemenin hangi aşamada ve yayınlanıp yayınlanmayacağı sorusunu yetkililere yöneltti. Geçtiğimiz şubat ayında yöneltilen soru nihayet yanıtı buldu ve yetkililer Xperia SP için Android 4.4 güncellemesinin yayınlanmayacağını belirtti.

Sony'nin resmi sitesinde güncelleme için hala "soruşturma altında" ifadesi bulunuyor. Japon üretinin kısa süre içerisinde konuya ilişkin bir açıklama yapması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.