Mobil

Xperia SP'ye Firefox işletim sistemi yüklendi

Geliştiriciler Sony'nin orta düzey akıllı telefonu Xperia SP'ye Firefox'u yüklemeyi başardı.


Mobil dünyasında giriş seviyesinde Android işletim sistemiyle rekabet etmek için geliştirilen Firefox işletim sisteminin destekçileri arasında Sony de yer almaktadır. Japon üretici hatırlanacağı üzere platforma destek sunmak amacıyla giriş seviyesi akıllı telefon Xperia E için Firefox tabanlı deneysel ROM yayınladı.

Şu an için giriş seviyesi cihazlarda kullanılan Firefox işletim sistemi bu defa orta düzey akıllı telefon Xperia SP’ye yüklendi. Geliştirici Adam Farden, Firefox işletim sistemini Xperia SP’ye yüklemeye başardı fakat, bir telefona yeni bir işletim sistemini kurmak ilk aşamada bazı sorunları da beraberinde getirir. Beta aşamasında olan ROM’da şimdilik Bluetooth, kamera ve GPS özellikleri çalışmıyor.

Sensörler, Wi-Fi, aramalar ve SMS özelliği ise çalışıyor. Çok az gecikmelerin de yaşandığı yazılımın daha da geliştirilmesi bekleniyor. Alt bölümden ilgili videoya göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.