Mobil

Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra için Android Oreo yayınlandı

Sony, orta sınıf akıllı telefonları Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra için Android 8.0 Oreo güncellemesini, güvenlik düzeltme eki ile birlikte kullanıcılara sunmaya başladı.

Xperia XA1 ailesi Android Oreo'ya kavuştu

Sony, Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra gibi birkaç Xperia akıllı telefonu için Android Oreo güncellemesini kullanıcılara sunmaya başladı. Her üç cihaz da güncellemeye hak kazanıyor ancak, aşamalı bir sunum olduğundan tüm cihazlara ulaşması birkaç hafta sürebilir.

Sony Mobile, Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra'nın yapı numarasını 48.0.A.1.131 (Android 7.0) sürümünden 48.1.A.0.116 sürümüne (Android 8.0.0) taşıyan bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemenin içinde 5 Şubat Android güvenlik düzeltme eki de bulunuyor.

Xperia XA1, XA1 Plus ve XA1 Ultra için Android Oreo yayınlandı - Resim : 1
Sony bu güncellemeyi kullanıma sunmaya başladığını henüz doğrulamadı ancak, bazı Xperia XA1 kullanıcıları güncellemeyi başarıyla aldıklarını bildiriyorlar. Bu güncellemenin tüm kullanıcılar için yayınlanacağını düşünüyoruz.

Güncelleme OTA üzerinden sunuluyor ve 900 MB büyüklüğünde. Bu nedenle, indirmeye çalışmadan önce yeterli depolama alanına sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, kurulum biraz zaman alabileceğinden, pilinizin yeterinde dolu olup olmadığını da kontrol edin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.