Mobil

Xperia cihazlarına güncelleme yolda!

Sony, Xperia XA2 ve XA2 Ultra kullanıcıları için OTA güncellemesini getiriyor.


En büyük akıllı telefon sensörü üreticilerinden Sony, şubat ayında duyurduğu XA2 serisi ile iddialı bir giriş yapmıştı. 23 MP’lik 1/2.3 sensörü ile teknik olarak fazlasıyla iyi gözüken cihazın kamerası, DxO Mark’tan ancak 75 puan alabilmişti. Puan, 2018 model Galaxy A8‘in hemen altında konumlanıyor. 

Bu durum karşısında beklenen performansı veremeyen telefon, henüz Sony tarafından unutulmuş değil.

Sony, Xperia XA2 ve XA2 Ultra kullanıcıları için OTA güncellemesini getiriyor. Yeni güncelleme, 50.1.A.10.40 versiyonunu, 50.1.A.10.51 sürümüne yükseltilecek. Bu güncellemenin temel amacı ise güvenlik yaması olması. Henüz kamera konusunda bir güncelleme söz konusu değil.

Xperia XA2 ve XA2 Ultra’ya daha önce getirilen aygıt yazılımında birkaç kullanıcı fark ettikleri bir sorun üzerine şikayette bulunmuştu. Şikayetlere göre güncelleme, bazı Bluetooth bağlantı sorunlarına neden olmuştu.

Xperia XA2 ve XA2 Ultra'ya güncelleme geliyor!

Yeni güncelleme de bahsi geçen Bluetooth sorunuyla ilgili herhangi bir çözüm getirilmemiş gibi gözüküyor. Bir taraftan düzeltip diğer taraftan bozan bu güncellemelerle ilgili sorunları güncelleme menüsünden veya şirketin resmi web sitesinin yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

Telefon için genel olarak beklentilerin altında kaldı diyebiliriz. Zira hem teknik detaylar, hem de Sony’nin iddiaları doğrultusunda kamera yönünden oldukça güçlü bir telefon beklentisi bulunuyordu. Bunu aşamadığı için buradan Xperia kullanıcılarını tekrardan üzüntüyle anıyoruz.

Yorumlar
İsmail
Ben ve yakınen tanıdığım 3 arkadaşım sony farklı model telefonlarını kullanıyoruz ortak yönümüz hepimiz garantiye gönderdik ve cep telefonundan soğuduk. Sony mi ben o aptallığı bir defa yaparım. Bu yorumları yazan arkadaşlar telefon kıtlığındalar galiba.
Cevapla
Sonymmmm
Sony Xperia ailesi olarak çokkk memnunuz gördük sizin öve öve bitiremediğiniz tüm markalarıda gördük boşuna uğraşmayın ben 10 yıldır sonyciyim vee öyle de devam edecek .
Cevapla
Altay
İşiniz gücünüz başka markalardan para alıp diğer markaları kötülemek. Xperianın kalitesini bilen bilir. Bütün cihazları kullandım. Çinli markalar ve Samsung dahil olmak üzere Sony'nin arkasından geliyor. Stabilite ve donanım olarak Sony Xperia gibi bir cihaz yok. Boş boş bilgiler vermeyin
Cevapla
Mahmutt
Güncelleme konusunda android tarafında Sony bu işin uzmanı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.