Mobil

Xperia Z4v'deki Quad HD ekran pil ömrünü olumsuz etkilemiyor

Sony'nin Quad HD ekranlı telefonu Xperia Z4v, 1080p ekranlı Xperia Z3+'tan daha iyi pil sürelerine imza atıyor.

Xperia Z4v'deki Quad HD ekran pil ömrünü olumsuz etkilemiyor

Sony kısa süre önce Quad HD ekranlı ilk akıllı telefonu Xperia Z4v’yi resmen açıkladı. Xperia Z3+ ve Xperia Z4 ile neredeyse aynı özelliklere sahip olan Xperia Z4v’de yüksek çözünürlüklü ekranın yanı sıra bir miktar daha kalın kasa ve 70 mAh daha büyük bir pil yer alıyor.

1080p çözünürlüklü ekranlara sahip Xperia Z3+ ve Xperia Z3 bilindiği üzere mükemmel bir pil ömrü sunuyorlar. Peki Quad HD ekranlı Xperia Z4v’de pil kullanımı nasıl? 2K ekran pili ne şekilde etkiliyor?

İlginizi çekebilir;

3.000mAh kapasiteli ve Quad HD ekranlı Xperia Z4v resmi verilere göre bazı kriterlerde 1080p çözünürlüklü Xperia Z3+’tan daha iyi neticeler elde ediyor. Örneğin; 3G konuşma sürelerini ele aldığımızda, Xperia Z4v’de bu süre 20 saat, Xperia Z3+’ta ise 17 saat olarak karşımıza çıkıyor. Yine bekleme sürülerinde de telefonlar yakın süreler elde ediyor. Müzik dinleme saatlerinde Xperia Z4v daha iyi netice elde ederken, telefonların video oynatma sürelerinde ise Xperia Z3+ 42 dakika daha uzun pil süresi sunuyor.

Alt kısımda yer alan veriler gösterdi ki, Xperia Z4v’de kullanılan Quad HD ekran pil verimliliğini neredeyse hiç etkilememiş. Bu gelişme Sony hayranlarını global pazarda satışa çıkacak Quad HD ekranlı bir telefon için beklentiye sokabilir; zira Xperia Z4v sadece Verizon operatörüne özel bir telefon olacak. 

1434633671_1.jpg1434633677_2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.