Mobil

Xperia Z’nin pil gücü test edildi!

Telefonun ilk aşamada olumlu sonuçlara imza attığını belirtebiliriz.


Akıllı telefonlarda konumlandırılan teknik özellikler ne kadar güçlü olursa olsun bu cihazların birer telefon olduğunu ve öncelikli amaçlarının sesli görüşmeler olduğunu unutmamak lazım. İşte bu noktada telefonlarda yer alan pilin gücü büyük önem taşıyor. İşlemci, ekran ve yazılım konusunda önemli aşamalar kaydedilse de bu gelişmelerin pil unsurunda henüz istenilen seviyede değil.

Motorola Razr Maxx serisi ve Galaxy Note II halihazırda satışa sunulan telefonlar arasında yoğun kullanımda bile tam günlük performans sağlayabiliyorken, ne yazık ki telefonların büyük bölümünde bu performansı göremiyoruz.

CES 2013 etkinliğinde göz dolduran bir ürün bizlere sunuldu. Etkinliğin en dikkat çeken cihazı olarak da gösterilen Xperia Z, sunduğu teknik özelliklerin yanı sıra su geçirmez yapısıyla büyük beğeni topladı. Telefonda yer alan 2330mAh kapasiteli pil kimi kullanıcılardan eleştiri alırken, söz konusu pilin Full HD ekran ve güçlü işlemci karşısında vasat bir performans sunacağını belirtiyordu.

Telefonun pil gücü için ilk performans testi gelirken, Xperia Z’nin eleştirilerin aksinde bir sonuca imza attığını görüyoruz. Telefonun özellikle AnTuTu Battery testinde Galaxy S II’yi geride bırakması kayda değer bir gelişme olarak gösterilebilir. Galaxy S II, 1650mAh kapasiteli pile rağmen tam günde rahat bir kullanım imkanı sunarken, Xperia Z’nin daha üst sıralarda yer alması ise telefonu alacak kişilerde olumlu bir izlenim bıraktığını düşünüyorum.

Editör Notu: Test sonuçları bizlere bazı ipuçları verse de bunlar resmi sonuçlar değildir. Şunu unutmamak lazım pil tüketimi tamamen kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda değişkenlik gösterebilir. Sonuçlarda karşımıza çıkan telefonlar arasında Galaxy S III ve iPhone 5’in de yer alması bizlere daha net bir değerlendirme imkânı sunabilirdi. Yine de  Galaxy S II’nin geride bırakılması haneye artı olarak yazılabilecek bir sonuç.

1360657648_antutu.jpg
Yorumlar
Misafir
İncredible s kullaniyorum gayet iyi bataryasi. Nedense cihazi da cok sevdim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.