Mobil

Yeni amiral gemisi Snapdragon 8150 olacak

Qualcomm'un yeni amiral gemisi işlemci olacak Snapdragon 8150 ile ilgili detaylar belli olmaya başladı.

Yeni amiral gemisi Snapdragon 8150 olacak

Mobil cihazlar için işlemci üreten Qualcomm'un halen satışta olan yeni amiral gemisi Snapdragon 845'in devri yavaş yavaş geçiyor. Bu işlemcinin yerine gelmesi beklenen yeni amiral gemisi Snapdragon 8150 ile ilgili detaylar netleşmeye başladı.

Yeni amiral gemisi Snapdragon 8150 olacak

Ortaya çıkan detaylara göre yeni işlemci firma, yaklaşık altı yıldır kullandığı 8XX şeklindeki isimlendirme yaklaşımını ter ediyor. Yeni mobil amiral gemisi işlemci dört rakamdan oluşuyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da yeni işlemcinin ismi Bluetooth SIG sertifikalarında ortaya çıktı. Buna göre yeni işlemcinin adı Snapdragon 8150 olacak.

Daha önce de Geekbench testinde ortaya çıkan işlemcinin önceki amiral gemisi Snapdragon 845'e göre daha performanslı olacağı da görülüyordu. Bu testte tek çekirdekte 1300 puan, çoklu çekirdekte ise 2000 puan alan Snapdragon 8150, bu değerlerle Huawei Kirin 980'in önüne geçse de Apple A12 Bionic'in gerisinde kalmıştı.

Snapdragon 8150 kullanan telefonlar ne zaman çıkacak?

Bu yeni işlemciyi kullanan telefonların 2019 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Henüz resim olarak tanıtılmayan işlemcinin yıl sonuna doğru duyurulması, bu işlemciyi kullanan cihazların ise 2019 yılı başında tanıtılması mümkün görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.