Mobil

Yeni App Store tasarımı coşturdu

Apple'ın iOS 11 ile kullanıma sunduğu yeni App Store tasarımı uygulama indirme sayılarını uçurdu.

Yeni App Store tasarımı coşturdu

Zaman zaman ürün ve hizmetlerinde tasarım değişikliğine giden Apple, geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu iOS 11'de App Store tasarımını değiştirmişti. Yapılan düzenleme sonrasında App Store'un uygulama yükleme sayılarında patlama yaşandığı açıklandı. Sensor Tower isimli araştırma şirketinin verilerine göre yeni tasarım Apple'a çok daha fazla uygulama indirmesi olarak geri döndü. Rapora göre Günün Uygulaması ve Günün Oyunu gibi özel şekillerle promosyon yapan Apple, çok daha fazla uygulama indirilmesini sağladı.

Eylül 2017'den bugüne kadar olan aralığı kapsayan araştırmada önceki dönemlere göre uygulama indirme sayılarında yüzde 802 artış olduğu ortaya çıktı. App Store Hikayeleri ve  Uygulama Listeleri içerisinde gösterilen uygulamalar ise ortalama yüzde 222 ila 240 daha fazla indiriliyor.

Raporda dikkat çeken bir diğer nokta ise çok indirilen uygulamaların ağırlıklı olarak büyük şirketler tarafından geliştirilmiş olanların öne çıkarıldığı görülüyor. Ancak bu durumun önümüzdeki günlerde değişmesi de bekleniyor ve bağımsız geliştiricilerin de listelerde yer alma şansı doğacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.