Mobil

Yeni Apple Watch modellerini bekleyenlere kötü haber

Apple tarafından bu yıl içerisinde tanıtılması beklenen iki yeni akıllı saat modelini bekleyenlere kötü haberlerimiz var.

Yeni Apple Watch modellerini bekleyenlere kötü haber

Eylül ayının yaklaşmaya başlamasıyla birlikte, kulisler Apple haberleriyle dolup taşmaya başladı. Apple sızıntıları denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan ünlü gazeteci Mark Gurman ise, bugün yeni akıllı saat modellerine ilişkin oldukça önemli iddialar ortaya attı.

Gurman bugüne kadar paylaştığı yazı ve tweet’lerinde Apple Watch Series 8’de yeni bir yonga setinin bulunacağını ve bu sayede Watch Series 6 ile aynı yonga setini kullanan Watch 7’den çok önemli bir farkının olacağını söylüyordu. Ancak ünlü gazeteci düşüncesini değiştirmiş gibi görünüyor.

Yeni Apple Watch modellerini bekleyenlere kötü haber

Bugün bir internet sitesine röportaj veren Gurman, Apple Watch Series 8’de kullanılacak yonga setinin Watch Series 7 ile aynı olacağını yani herhangi bir değişiklik yapılmayacağını söyledi. Aslında bu açıklamanın bir diğer anlamı ise, Watch Series 8 iki sene önce piyasaya sürülen Watch Series 6 ile aynı yonga setini kullanacak.

Öte yandan kötü haberin tek sahibi Apple Watch Series 8 değil. Mark Gurman tarafından yapılan açıklamalara göre, bu yıl tanıtılması beklenen bir diğer akıllı saat modeli olan Watch SE 2’de de beklentilere yanıt vermeyerek küçük ekranla karşımıza çıkacak.

Bilindiği üzere bugüne kadar paylaşılan iddialarda, Apple Watch SE 2’de tıpkı Apple Watch Series 7’de gördüğümüz gibi büyütülmüş dokunmatik ekranın olacağı konuşuluyordu. Ancak Gurman’ın iddiaları doğruysa, daha büyük ekranlı SE 2 hayalleri de bir sonraki bahara kaldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.