Mobil

Yeni bir iOS güncellemesi daha geliyor! Apple bizden ne saklıyor?

Yazılım desteği konusunda rakip tanımayan Amerikalı teknoloji devi Apple, çıkan son haberlerle birlikte bu yönünü bir kez daha göstermiş oldu.

Yeni bir iOS güncellemesi daha geliyor! Apple bizden ne saklıyor?

Apple’ı rakiplerinden ayıran ve onların önüne geçiren birçok farklı etmen olsa da, bunların en başında hiç şüphesiz iOS işletim sistemi geliyor. Kendisine ait bir işletim sistemi kullanmasının tüm nimetlerinden sonuna kadar faydalanan Apple’ın bu durumun hakkını da verdiğini söylemeden geçmeyelim. Nitekim teknoloji devi, rakiplerinin yapamadığını yapıyor ve kullanıcıları için sürekli yeni güncellemeler servis ediyor.

Amerikalı teknoloji devinin iOS 16.2. sürümünü iPhone kullanıcılarının beğenisine sunulmasının üzerinden henüz sadece birkaç gün geçti. Ancak şirket daha şimdiden yeni işletim sistemi sürümünün yani iOS 16.3.’ün üzerinde çalışmaya başladı.

Yeni bir iOS güncellemesi daha geliyor! Apple bizden ne saklıyor?

Birkaç saat önce bu sürüme ait ilk betayı paylaşan Apple’ın amacı yeni sürümle birlikte daha güvenli bir işletim sistemi düzeyine geçmek.

Öbür taraftan Apple’ın tüm mesaisini yeni işletim sistemi sürümüne verdiğini söylemek de doğru olmaz. Çünkü birçok farklı kaynak Apple’ın önceliğinin iPhone 15 serisi olduğunu belirtmeye devam ediyor. Her ne kadar henüz yeni seri hakkında kayda değer bir bilgi servis edilmiş olmasa da yine de özellikle 2023 yılının ikinci çeyreğinden itibaren bu seriye ait ciddi sızıntıların gelmesi bekleniyor. iPhone 15 serisine dair en çok merak edilen konu olan Type-C ile gelip gelmeyeceği konusu ise hala belirsizliğini koruyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.