Donanım

Onuncu Nesil iPad bükme testinde sınıfta kaldı: Ortadan ikiye ayrıldı

Ünlü YouTube kanalı, Apple’ın yeni tabletini bir dizi teste tabi tuttu. Testin en can alıcı bölümü ise, iPad 10’un (10. Nesil iPad) ortadan kırıldığı sahne oldu.

Onuncu Nesil iPad bükme testinde sınıfta kaldı: Ortadan ikiye ayrıldı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte cihazların özellikleri de adeta seviye atlayarak ilerliyor. Düne kadar hayalini bile kuramadığımız pek çok özellik akıllı cihazlar sayesinde mümkün hale gelirken, bu durumun en önemli handikapı ise hala sağlamlık.

Geleneksel akıllı telefonları, özellikle de Nokia 3310 gibi modelleri hatırladığımız zaman, bu cihazlarda bozulma, kırılma, çatlama gibi sorunların neredeyse hiç yaşanmadığını biliyoruz. Tabi özellikle bu yönde bir çabamız olursa o ayrı. Ancak yeni nesil akıllı telefonlar, geleneksel modellere göre çok daha narin olabiliyor. İşte bu durumun gelişip gelişmediğini veya hangi cihazların hala oldukça hassas olduklarını anlayabilmek isteyen Zack Nelson, YouTube kanalı JerryRigEverything vasıtasıyla cihazlara adeta işkence ediyor. Nelson’un masasına yatırdığı son cihaz ise Apple’ın iPad 10 modeli oldu.

Onuncu Nesil iPad bükme testinde sınıfta kaldı: Ortadan ikiye ayrıldı

İncelemesine ilk olarak her zamanki gibi ekran ile başlayan Nelson, cihazın ekranını yürek dağlayan bir umursamazlıkla çizdi. Tabi zaten amaç da ekranın bu darbelere karşı nasıl bir tepki vereceğiydi ki, 10. Nesil iPad burada pek de iyi bir performans sergilemedi. Ancak cihaz henüz en kötüsünü görmemişti.

Videonun ilerleyen bölümlerinde bu defa klasik eğme bükme testine geçen Nelson, daha testin ilk saniyelerinde 10. Nesil iPad’in çatırdayarak ortadan ikiye kırıldığını gördü. Tabi bu durum da eğer kendinize bu tableti alacaksanız, onun eğilmesine sebebiyet verebilecek her tür durumdan kaçınmanız gerektiğini de gözler önüne sermiş oldu.

Yorumlar
metin
adamda para varki ortadan bükme testi yapıyor biz olsak gözümüz gibi bakarız
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.