Mobil

Yeni güncelleme Galaxy S5 için 'Sessiz Modu' geri getirdi

Samsung gelen tepkiler sonrası Android 5.0'a sessiz modu tekrar dahil etti.

Yeni güncelleme Galaxy S5 için 'Sessiz Modu' geri getirdi

Google'ın Android 5.0 güncellemesini yayınlamasının ardından sessiz mod bir anda ortadan kayboldu. Android tarafındaki bir açık mı ya da Google mühendislerinin unuttuğu bir özellik mi olduğu henüz netlik kazanmasa da, bir süredir üreticiler sessiz moddan yoksun güncellemeyi kullanıcılarla buluşturmaya başladı.

Galaxy S5, Android 5.0 güncellemesini ilk alan telefonlardan bir oldu. Telefon sahipleri de Nexus cihazlarda olduğu gibi sessiz modun güncelleme kapsamına alınmadığını gördü. Kullanıcıların tepkisine yol açan bu duruma Samsung nihayet çözüm getirdi.

1424756880_lollipop-samsung-modalita-silenziosa-2.jpg

Güney Koreli firma Android 5.0 sonrası Galaxy S5 için İngiltere'de yeni bir güncelleme başlattı ve güncelleme içeriğinde sessiz mod da yer alıyor. G900FXXU1BOB7 yapı numarasına sahip güncelleme sonrasında telefonun Android sürümü 5.0'da kalmayı sürdürüyor. Söz konusu güncellemenin önümüzdeki günlerde ülkemiz kullanıcılarıyla da buluşması bekleniyor. 

Dilerseniz İngiltere için yayınlanan güncellemeye ait resmi yazılımı indirerek Odin aracılığıyla yükleyebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.